پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۶۰۲۴
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹
در راستای تحقق مطالبه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و براساس منظومه فکری ایشان؛
طرح «کتاب خاتون» اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در راستای تحقق مطالبه مقام معظم رهبری و براساس منظومه فکری ایشان در حاشیه نشست استاندار خراسان رضوی با بانوان مدیر استان به مناسبت هفته گرامیداشت روز زن و مقام مادر رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، طرح «کتاب خاتون» اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در راستای تحقق مطالبه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و براساس منظومه فکری ایشان در حاشیه نشست یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی با بانوان مدیر استان به مناسبت هفته گرامیداشت روز زن و مقام مادر رونمایی شد. 

در این نشست حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، روز زن و گرامیداشت مقام والای مادر گفت: یکی از جدی ترین و مهمترین مسائل فرهنگی در منظومه فکری مقام معظم رهبری(مدظله العالی) موضوع کتاب و کتابخوانی است و تأکیدات 4 دهه اخیر ایشان بر این مسئله و اهتمامشان به خواندن کتاب از دوران نوجوانی مؤید این مسئله است. از همین رو اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به عنوان یکی از متولیان اصلی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی همیشه سعی بر آن داشته تا با برگزاری برنامه ها و فعالیتهای متنوع فرهنگی کتاب محور چه مجازی و چه حضوری سهم خود را در بازگردان کتاب به سبد خانوار در جامعه ایفا کند. 
وی تصریح کرد: از جمله اقدامات انجام شده در این راستا می توان به برگزاری آئینهای رونمایی، نقد و  بررسی و معرفی کتاب با حضور نویسندگان و فعالان عرصه کتاب اشاره کرد. همچنین به جهت معرفی کتابهای فاخر برای مطالعه و ترغیب جامعه به سمت و سوی کتاب و کتابخوانی اقدام به انتشار بسته مطالعاتی با معرفی کتابها با موضوعات متفاوت و در مناسبتهای مختلف ملی و مذهبی نموده است. 

علی اکبر سبزیان در ادامه به بیان فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر اینکه «از جمله کارهای بسیار مهم کتابخوان کردن زنان است. یک شیوه ابتکاری پیدا کنید برای اینکه خانمهای داخل خانه را کتابخوان کنید. متاسفانه زنان ما با کتابخوانی خیلی انس ندارند، هزاران کتاب در بازار می آید و می رود اما این ها مطلع نمی شوند».
وی افزود: از همین رو  این بار نیز سعی بر آن داشته ایم با توجه فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر اینکه «یکی از چیزهایی که ما امروز خیلی احتایج داریم برنامه های مطالعاتی برای قشرهای مختلف است»، طرح «کتاب خاتون» را با محوریت زنان و مادران به عنوان پرورش دهندگان نسل آینده این مرز و بوم در راستای لبیک گویی به این دغدغه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اجرا نمائیم.
وی اظهار داشت: طرح «کتاب خاتون» با محوریت ارائه بسته های مطالعاتی و سیرخواندن ویژه بانوان و مادران خراسان رضوی از ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) تا پایان سال 1400 در کلیه کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی به همت اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و همکاری دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی برگزار می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان در پایان اظهار امیدواری کرد با برگزاری طرحهای نوین برای کودکان و بانوان به عنوان وفادارترین مخاطبین کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، در آینده شاهد «ایران کتابخوان» در سراسر جهان باشیم.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: