پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۶۰۳۵
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۹
اقدام آمریکا در به اصطلاح «بایکوت دیپلماتیک» المپیک زمستانی پکن تبدیل به چیزی جز یک بلوف توخالی و یک لطیفه بی‌مزه نشده و باعث شده کشورهای سراسر جهان آن را به تمسخر بگیرند.

اقدام آمریکا در به اصطلاح «بایکوت دیپلماتیک» المپیک زمستانی پکن تبدیل به چیزی جز یک بلوف توخالی و یک لطیفه بی‌مزه نشده و باعث شده کشورهای سراسر جهان آن را به تمسخر بگیرند.

 فقط چند کشور انگشت شمار در این رویکرد ناکام جا پای ایالات متحده گذاشتند. حتی متحدان سنتی آمریکا علیه چنین نمایش سیاسی این کشور زبان انتقاد گشودند.

 «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه این سیاست آمریکا را رد و آن را «غیرقابل توجه و نمادین» توصیف کرد. «میلوش زِمان» رئیس جممهور چک نیز آن را «سوءاستفاده از آرمان المپیک» خواند.

ورزشکاران در سراسر جهان هم به این نمایش سیاسی آمریکا با تمسخر پاسخ دادند و حمایت خود را از المپیک زمستانی 2022 پکن با اقدامات خود به تصویر کشیدند. از 4 تا 22 ژانویه (14 دی تا 2 بهمن)، فرودگاه بین‌المللی پکن ورود 2586 مسافر المپیکی به چین را ثبت کرده است.

 بنا بر این باید گفت هر گونه جلب‌توجه سیاسی علیه روح المپیک، برای منافع تمام شرکت‌کنندگان المپیک ضر است و نهایتا شکست خواهد خورد.

رویدادهای ورزشی بین‌المللی مانند بازی‌‌های المپیک سکویی برای شهروندان جهانی فراهم می‌کند تا تبادلات، همبستگی، صلح و دوستی را تقویت کنند.

صد و سی و هشتمین نشست کمیته بین‌المللی المپیک در 20 جولای 2021 (29 تیر) شعار جدید المپیک با عنوان «سریعتر، بالاتر، قویتر-با هم» را که به طور خلاصه عبارت «با هم» هم گفته می‌شود، به تصویب رساند. این در کنار هم بودن از هر زمان دیگری در برهه کنونی با توجه به پاندمی جهانی کرونا و به هم ریختگی اقتصاد جهانی مورد نیاز است.

واژه «با هم» همچنین متبادر کننده خواستِ خانواده المیک و بشریت به عنوان یک روح واحد است.

 میزبانی بازی‌های المپیک زمستانی همبستگی با جامعه جهانی را نشان خواهد داد و آنان که علیه چنین هدف والایی دردسر ایجاد می‌کنند فقط باعث شرمساری خودشان هستند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: