پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۶۱۲۰
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹
مدیراجرایی موسسه حمایت ازکودکان با ناهنجاری های مادرزادی محکم گفت:طی مدت ۵ سال ۲۰۰۹ در جراحی ناهنجاری مادرزادی در سطح استان انجام شده است.
محمد شریفی، در گفت‌وگو با خبرنگار گیتی آنلاین اظهار داشت: این موسسه  با هدف حمایت از بیماران و کودکان دارای ناهنجاری مادرزادی از سال ۹۵راه اندازی شده است.

 وی افزود: در این مدت ۲۰۰۰عمل جراحی در استان انجام شده که ۱۹۱۷ عمل جراحی مربوط به  زاهدان است.


وی تصریح کرد:۴۱۷ عمل جراحی مربوط به دستگاه تناسلی و مجاری ادراری، ۳۲۷ عمل مربوط به فتق ۱۳۲ بیمار با  موضوعات متفرقه،  ۱۸۵ عمل مربوط به بیماران قلبی، ۶۷ مورد مربوط به رشد، ۱۴۲ مورد مربوط به  ارتوپد و 407 عمل جراحی مربوط به شکاف کام و لب انجام شده است.


مدیراجرایی موسسه محکم گفت: افرادیکه به ما مراجعه می کنند اغلب از قشر فقیر جامعه هستند و ما این عمل ها را به صورت رایگان برای این افراد انجام می دهیم.

شریفی افزود: ناهنجاری های مادرزادی یا اختلالات ژنتیکی نوعی از بیماری است که نوزاد با آن متولد می شود و  انواع نقایص مادرزادی می توانند نتیجه یک مشکل کروموزومی، ناهنجاری های ارثی یا در نتیجه تأثیر عامل محیطی باشد.


وی با اشاره به اینکه،تقریباً در دنیا 3٪ از نوزادان با ناهنجاری های مادرزادی متولد می شوند، تصریح کرد:نوزادانی که با این نوع بیماری‌ها به دنیا می‌آیند، طی دوران جنینی به علت اشکال‌هایی که پیش می‌آید به نقص خلقتی در یکی ازدستگاه‌های قلب، کلیه‌ها، چشم‌ها، ریه‌ها، اندام‌ها یا هر قسمت دیگر مبتلا می شود.


 
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: