پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۷۰۷۶
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳
جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات از واگذاری عملیات اجرای فاز دوم طرح توسعه حرم مطهر امام حسین(ع) به مهندسان، استادکاران و هنرمندان ایرانی خبر داد.
مجید نامجو گفت: با عنایت اهل بیت علیهم السلام و با توجه به موفقیت مهندسان، کارگران و استادکاران ایرانی در اجرا و پیشرفت فاز نخست از طرح جامع توسعه حرم مطهر امام حسین(ع)، تولیت آستان قدس حسینی، تصمیم گرفت عملیات اجرایی فاز دوم این طرح را نیز به ایرانیان واگذار کند.

وی با بیان اینکه بزودی کلنگ اجرای فاز دوم توسعه حرم مطهر حسینی به زمین زده خواهد شد گفت: این طرح با زیربنای 100 هزارمترمربع در دوطبقه در زیر زمین احداث می‌شود.

نامجو افزود: فاز دوم طرح توسعه حرم مطهر حسینی مزین بنام صحن امام حسن(ع) شامل فضای زیارتی، خدماتی و اداری است که در ضلع جنوب غربی باب القبله‌ حرم مطهر قرار دارد.

جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: 70 درصد از مساحت صحن امام حسن(ع) به فضای زیارتی و عبادی اختصاص یافته و مابقی مربوط به بخش مهمانسرا و ساختمان جدید اداری حرم است.

وی افزود: پیش‌بینی و احداث 600 چشمه سرویس بهداشتی، مسیر ویژه تردد دسته‌های عزاداری بویژه دسته عزاداری طویریج، بخش ویژه گمشدگان و ارتباط و اتصال صحن امام حسن با صحن حضرت زینب(س) از دیگر ویژگی‌های این طرح است.

نامجو با بیان اینکه زمین‌‌ها و املاک محل اجرای طرح از گرانقیمت‌ترین اراضی شهر کربلاست گفت: منابع مالی تملک این اراضی با همت تولیت آستان قدس حسینی و خیران عراقی تعمین شده است.

وی خاطرنشان کرد: فاز نخست از طرح توسعه حرم مطهر حسینی مزین بنام صحن حضرت زینب هم اکنون با همت خیران و عوامل اجرایی در مرحله اجرای تاسیات و نازک کاری قرار دارد.

وی مشارکت در اجرای این طرح را یک فرصت معنوی ارزشمند معرفی کرد و گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی، حضور در بازسازی و توسعه حرم‌ها را عمل کوثرانه و صدقه فوق العاده جاریه می‌دانستند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: