پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۷۲۷۷
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۲
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: مشکلات زیادی در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر وجود دارد اما با تدبیر و هم افزایی تنش ها کمتر و مشکلات قابل حل خواهد بود.
گیتی آنلاین-  موحد سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با ایت الله مصطفی محامی نماینده مقام معظم رهبری  به ارائه گزارشی از وضعیت این دانشگاه پرداخت و گفت: مشکلات زیادی در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر وجود دارد اما با تدبیر و هم افزایی تنش ها کمتر و مشکلات قابل حل خواهد بود.


وی ادامه داد: بودجه و امکانات ارائه شده به دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر مطلوب است اما بیشتر مشکلات حاصل از عدم هماهنگی در بخش های مختلف دانشگاه است که منجر شده بسیاری از شاخص‌ها در جایگاه پایین قرار گیرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بیان داشت: در شرایط کنونی همه تجهیزات جهت راه اندازی یک بیمارستان را در اختیار داریم تا در آینده ودر صورت تاسیس یک مرکز درمانی این تجهیزات را منتقل و مورد استفاده قرار دهیم.

وی گفت: در شرایط کنونی دو چالش بزرگ داریم که برای حل آن نیازمند حمایت هستیم ابتدا تعیین وضعیت نیروهای اضافه که مجوز جذب نیرو ۹۰۰ نفر بوده اما به طور غیر قانونی آن را به هزارو۳۰۰ و در شرایط حال حاضر نیز به هزارو۷۰۰ نفر رسانده اند که ماهیانه مبلغ ۱۷ میلیارد تومان حقوق پرسنل است و باید از منابع دانشگاه پرداخت کنیم.

موحد تصریح کرد: چالش دوم دو‌دستگی نیروهای دانشگاه و اختلاف شدید و بی مهری نسبت به چابهار است و تعهد می دهيم که به هیچ عنوان برای کسی تبعیض قائل نشده و عدالت را برقرار کنیم و نگاه ویژه‌ای برای حمایت از شهرستان چابهار داشته باشیم.

وی اظهار داشت: در شرایط حال حاضر امکان استقلال چابهار از دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با توجه به زیرساختها، بودجه، نیرو و منابع وجود ندارد که به مدت نه ماه زمان خواستیم تا بتوانیم در طول این مدت سه پروژه بزرگ از جمله بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی پلان دشتیاری، بخش سوختگی۶۰تخت خوابی و بخش زایمان ۴۰ تخت خوابی را تکمیل و تجهیز کنیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بیان داشت: در حوزه آموزش نیز طرح و برنامه هایی ارائه و در تلاشیم تا تعداد رشته‌های علوم پزشکی را در دانشکده چابهار از دو به پنج رشته برسانیم./دلواپس بلوچ
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: