پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۷۴۰۰
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۳
رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:
رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: امسال همزمان با اپیدمی کووید ۱۹ استان با پشه مهاجم آئدس مواجه بود که این موضوع اقدام‌های پیشگیرانه در ایام تعطیلات نوروز برای تامین سلامت مسافران و شهروندان را می طلبد.
دکتر حسین فرشیدی با اعلام این خبر ضمن تاکید بر انتخاب محل اسکان مناسب و دور از محیط های مرطوب و آلوده به پشه توسط میهمانان نوروزی افزود: مسافران در محل های مناسب و ایمن از جمله مهمانپذیرها سکونت داشته باشند تا از گزش احتمالی هرگونه پشه در امان باشند. 
وی اضافه کرد: در مهرماه به بعد درگیر پشه آئدس بودیم که ابتدا از بندرلنگه در ادامه بندرعباس و در نهایت مواردی از این پشه در شهر سیریک مشاهده شد.
 رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهارداشت: خوشبختانه موردی از بیماری ناشی از پشه در  استان مشاهده نشده است لذا مسافران و شهروندان باید جانب احتیاط را رعایت کنند. 
دکتر فرشیدی با اشاره به حجم بالای کار در ایام بیماری کووید ۱۹ و پشه مهاجم ائدس درهرمزگان تصریح کرد: جلوگیری از نیش پشه‌ها، باعث جلوگیری از بیماری‌هایی چون مالاریا، تب دنگی، چیکونگونیا، ویروس زیکا، تب زرد و بسیاری بیماری‌های عفونی دیگر می‌شود.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: