پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۸۶۴۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۵
ساماندهی اتباع بیگانه در استان فارس از خرداد آغاز می شود.

اسماعیل محبی‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: طرح شناسایی اتباع بیگانه از اواخر فروردین آغاز شده است و پس از پایان مرحله شناسایی، ساماندهی آن ها از خرداد آغاز خواهد شد.

او افزود: این ساماندهی شامل تعیین تکلیف اتباع غیرمجاز و دسته‌بند‌ی شهرستان‌ها برای مجاز و غیرمجاز بودن در پذیرش و حضور اتباع بیگانه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ادامه داد: استفاده کارفرمایان از اتباع بیگانه غیرمجاز یا اجاره ملک به این اتباع نیز تخلف است و با متخلفان برخورد می‌شود.

او، از شهروندان استان فارس خواست هرگونه اطلاعات و اخبار درباره قاچاق، اقامت و اشتغال اتباع خارجی غیرمجاز را اطلاع دهند.

محبی‌پور ادامه داد: جمهوری اسلامی بر اساس قوانین و مقررات و کنوانسیون‌های بین‌المللی، به اتباع خارجی دارای مجوز اقامت خدمات عمومی ارایه می‌دهد، اما اتباع خارجی نیز که به شکل غیرمجاز به کشور وارد می‌شوند، باید کشور را ترک کنند.

محمد علی خادم الرسول مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس هم گفت: با توجه به ابلاغیه وزارت کشور، اتباع خارجی غیر مجاز به ویژه آن دسته از اتباع افغانستانی که بعد از تحولات اخیر این کشور وارد خاک ایران و به تبع آن استان فارس شده‌اند تا ۱۷ خرداد فرصت دارند برای گرفتن نوبت و ثبت مشخصات خود به دفاتر پیشخوان دولت در سراسر استان مراجعه کرده و سپس از دفاتر کفالت، برگ تردد دریافت کنند.
او ادامه داد: طرح شناسایی اتباع بدون مدارک اقامتی معتبر برای ساماندهی اتباع مذکور هم اکنون در حال انجام است و پس از اتمام مهلت تعیین شده این طرح تمدید نمی‌شود و اتباع افغانستانی غیر مجاز که در این طرح شرکت نکرده‌اند به عنوان تبعه غیرقانونی محسوب شده و برابر مقررات با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد و می‌بایست کشور ایران را ترک کنند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: