پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۸۶۹۹
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۶
مدیر بنیاد مسکن شهرستان کوار در بازدید از مراحل اجرای چند طرح عمران روستایی در این شهرستان بر لزوم تداوم طرح های توسعه و محرومیت‌زدایی تاکید کرد و اظهار داشت: این طرح‌ها در روستاهای دهشیب ، فتح آباد و خرمایی این شهرستان ادامه دارد.
مصطفی ایوبی از مراحل اجرای پل روستای دهشیب شهرستان کوار، اجرای عملیات زیر اساس روستای فتح آباد ، اجرای دیوار حائل سنگی با جان‌پناه بادبر و درپوش سنگی روستای گردشگری خرمایی و حال اجرای محوطه بتنی با قابندی قطعات کیوبیک سنگی در روستای خرمایی شهرستان کوار بازدید کرد.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان کوار در ادامه عملکرد واحد مسکن روستائی و پرداخت تسهیلات مسکن روستایی را تشریح کرد و افزود: با توجه به وقوع آسیب های حاصل از سوانح طبیعی(سیل و زلزله) و عدم پایداری و عدم کیفیت مناسب اجرای مسکن روستائی بنیادمسکن انقلاب اسلامی در راستای طرح ویژه بهسازی روستائی از سری برنامه‌های چهارم توسعه از سال 1384اقدام به احداث سالانه تعداد 200هزار واحد مسکونی در سطح کشور از طریق پرداخت تسهیلات و انجام نظارت راهبردی نموده است. 

وی افزود: در سال 1400در سطح روستاهای شهرستان کوار مجموعاً تعداد 206 فقره پرونده تسهیلات با سقف فرد یک میلیارد ریال به بانک‌های عامل شهرستان جهت احداث واحد مسکونی معرفی گردیده که تعداد 110واحد به بهره‌برداری رسیده و بقیه در حال طی مراحل ساخت و در شرف اتمام می‌باشد.

به گفته ایوبی، همچنین از تسهیلات مذکور تعداد 40 فقره مربوط به تسهیلات بهسازی مسکن محرومین روستایی به همراه تسهیلات بلاعوض 300 میلیون ریالی برای هر فقره از این تسهیلات می باشد. از ابتدای برنامه سال 1384 تاکنون در سطح شهرستان کوار بالغ برتعداد 2941واحد مسکونی تحت نظر بنياد مسكن و با استفاده تسهیلات مذکور احداث گردیده است.

ایوبی، عملکرد بیمه منازل روستائی در شهرستان کوار را هم تشریح کرد و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طی سال های اخیر با هماهنگی شرکت‌های بیمه نسبت به بیمه نمودن منازل مسکونی متقاضیان که از طریق بنیاد مسکن تسهیلات دریافت نموده‌اند اقدام نموده است که در این راستا بنیاد مسکن شهرستان کوار در نیمه دوم سال 1400 تعداد 115 واحد مسکونی جدیدالاحداث روستائی را با پرداخت حق بیمه ناچیزی ازسوی متقاضیان انجام داده است.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان کوار ادامه داد: عملکرد مسکن شهری  بنیاد مسکن نیز قابل توجه است ، در چارچوب سياست‌ها و برنامه‌های دولت جمهوری اسلامی ايران، در اجرای ماده (1) قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و جزء(2) ذیل بند(ب) ماده (59) قانون برنامه ششم توسعه بمنظور کمک به تامین مسکن فاقدین مسکن در چارچوب قانون ساماندهی، به استناد مجوز ماده (2) قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن برای واگذاری زمین‌های تحت تملک دولت برای حمایت از تولید انبوه و عرضه مسکن توسط بخش غیر دولتی و حمایت از بهسازی و نوسازی و تولید و عرضه مسکن در بافت‌های فرسوده شهری، شیوه نامه طرح اقدام ملی مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی ابلاغ گردیده است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: