پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۸۷۱۶
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۵
‍ مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد:
سرهنگ جهانبخش گفت: با توجه به نیاز استان برای هر شهرستان یک قرارگاه جهادی ایجاد کردیم،قرارگاه استانی نیز داریم و استان را به چهار پهنه تقسیم کردیم.

احسان جهانبخش در جلسه توجیهی کارگروه‌های تخصصی مجمع جهادگران  لرستان اظهار داشت: بسیج سازندگی در 17اردیبهشت 79 تشکیل شد.

وی گفت: 2 هزار و 583 گروه جهادی و نزدیک به 30 هزار عضو در بسیج سازندگی در عرصه‌های مختلف  سازماندهی کردیم حتی در  تیپ دو لشکر 84 لرستان  گروه جهادی تشکیل داده شد و با هماهنگی ما به فعالیت‌های مختلف پرداختند و  تجهیزات را در اختیار ما قرار دادند که جای تشکر دارد.  

جهانبخش خاطر نشان کرد: اکنون 707 صندوق قرص الحسنه خانگی، مردمی و مستقل داریم.  

وی با اشاره به اینکه امروز 25 میلیارد تومان موجودی این عزیزان است که با توجه به گردش مالی برای اعضا دو برابر موجودی وام گرفتیم، گفت:  نزدیک به 60 میلیارد تومان هم از سال 1400 تاکنون از اعتبارات دولتی و بنیاد علوی به تعداد بیش از 2 هزار نفر در سطح استان وام مشاغل خانگی، صنایع  تبدیلی،  کشاورزی و حاشیه شهر  دادیم. 

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان خاطر نشان کرد:در بودجه 1400 توجه ویژه ای به آب شرب استان شد که  425 میلیارد تومان در اختیار بسیج سازندگی و قرارگاه  امام حسن مجتبی(ع) قرار گرفت که پروژه های آب شرب 300 روستا را در استان ظرف سی ماه حل می‌کنیم . 

وی با اشاره به انجام دیگر فعالیت ها  خاطر نشان کرد:تهیه و توزیع بسته معیشتی ، اهدای جهیزیه ، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد  توسط گروههای جهادی تهیه و توزیع لوازم تحریر ، تجلیل از کادر درمان، طبخ غذا نیز انجام شد. 

احسان جهانبخش با بیان اینکه 12 کارگروه اصلی در بسیج سازندگی داریم  گفت: کارگروه هنر رسانه و گفتمان سازی، کارگروه عمران و محرومیت‌زدایی، کارگروه اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی، کارگروه مقابله با آسیب های اجتماعی، کارگروه بهداشت و سلامت، کارگروه پدافند غیر عامل و امداد، کار گروه خواهران، کارگروه فرهنگی و معنویت افزایی، کارگروه کشاورزی دامپروری و عشایری ، کارگروه علمی و آموزش تحصیلی، کارگروه جهاد تبیین ، کارگروه دانش بنیان  و کارگروه تربیت بدنی که اخیران ایجاد شده اهم کارگروههای ما است. 

وی با بیان اینکه نقد سازنده و منصفانه در جهت اصلاح امور واجب شرعی است، افزود: مقام معظم رهبری در این عرصه جهاد تببین را بیان کرده  و فرمان جهاد دادند و افسران این جهاد نیز رسانه‌ها هستند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: