پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۸۷۳۵
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۲
سفر وزیر راه و شهرسازی به ارومیه،
وزیر راه و شهرسازی گفت: عملیات اجرایی ساخت ۴۰ هزار واحد مسکن ملی در آذربایجان‌غربی، فردا با دستور رئیس جمهور آغاز می‌شود.

رستم قاسمی دقایقی قبل و در بدو ورود به آذربایجان‌غربی در جریان سفر هیئت دولت به استان، در جمع خبرنگاران، با اشاره به وضعیت راه آهن ارومیه، اظهار داشت: در این سفر دنبال بهبود وضعیت راه آهن هستیم و نواقص در حوزه بهره‌برداری حمل بار را پیگیری و رفع می‌کنیم.

وی افزود: زمان دقیق اتمام طرح راه آهن در این سفر مشخص می‌شود و با توجه به سرمایه گذاری بیش از 5 هزار میلیارد تومانی که در این پروژه انجام شده، باید به منظور اجرایی شدن بهره‌برداری باری آن اقدامات جدی آغاز شود.

وزیر راه و شهرسازی، عنوان کرد: با کمک مسئولان استانی، باید بارهای کارخانجات با قطار حمل شود تا هم از نظر اقتصادی صرفه جویی شده و هم کمکی به بخش خصوصی باشد.

وی ادامه داد: راه آهن جمهوری اسلامی واگن ندارد و همه واگذار به بخش خصوصی شده و برای رونق باید حمایت شود.

قاسمی، در ادامه با اشاره به اینکه آذربایجان‌غربی جزو استان‌های برتر از لحاظ اختصاص زمین برای طرح ملی مسکن است، عنوان کرد: تنها در یک یا دو شهر این استان مشکل داریم و باید زمین خریداری شود. در بقیه شهرها پیش بینی‌هایب لازم برای 4 سال آینده انجام شده و در جریان این سفر عملیات اجرایی ساخت 40 هزار واحد نیز آغاز می‌شود.

وی گفت: آغاز ساخت 40 هزار واحد مسکن ملی به معنای تکمیل ظرفیت 50 درصدی این طرح در آذربایجان‌غربی است که برای 4 سال آینده پیش بینی کرده‌ایم. این نشان دهنده ظرفیت و شرایط خوب استان از نظر اجرای طرح است که امیدواریم با موفقیت به اتمام برسد.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: