پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۸۷۴۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۰
مهتمرین اقدام فعلی دولت سیزدهم;اقدام قاطعانه ای است که در خصوص "حذف ارز ترحیحی ۴۲۰۰ " انجام داد و با این اقدام مجاهدانه دست فرصت طلبان را کوتاه کرد.
یلداشت عزه میرصادقی خبرنگار اقتصادی گیتی آنلاین, میراث چالش‌های اقتصادی دولت یازدهم و دوازدهم موجب اقتصادی ناپایدار و ضعیف، تورم بالا، رشد نقدینگی، نبود و عدم سرمایه‌گذاری خروج سرمایه مالی و انسانی همچنان هم می تواند بحران آفرین باشد.
با اذعان به اینکه دولت سیزدهم با تلاشی مستمر و شبانه روزی اهتمامی گسترده در مرتفع کردن معضل تورم و عدم قطعیت اقتصادی که توسط دولت قبلی اتفاق افتاده است; را به دنبال اصلاح و تصحیح عمیق ساختارهای اقتصادی در این زمینه اقداماتی اصولی و بهینه در دستور کار دولت در حال بررسی و اقدام می باشد.
مهتمرین اقدام فعلی دولت سیزدهم;اقدام قاطعانه ای است که در خصوص "حذف ارز ترحیحی ۴۲۰۰ " انجام داد و با این  اقدام مجاهدانه دست فرصت طلبان را کوتاه کرد.
با توجه به اینکه ,بیشتر پرونده های اقتصادی مربوط به ارز ۴۲۰۰ تومانی است و محکومیت ۲۲۰ شخص حقیقی در بورس بیانگر آن می باشد.به گزارش رئیس سازمان بازرسی کل کشور ,بسیاری از پرونده های تشکیل شده در دادگاههای مبارزه با جرایم اقتصادی ,مربوط به افرادی است که این ارزها را  دریافت  کرده و با مدرک سازی,کالا وارد نکرده اند و یا این ارز را در بازار آزاد فروخته اند.
از این حیث; هدفمند کردن یارانه ها و با حذف ارز ترجیحی, که آنرا به سمت اقتصادی که مشکلات پیش رو اعم از
قاچاق ارز و کالا, تورم و گرانی , بیکاری و همچنین کاستی های معیشتی مردم را ریشه ای و پایدار حل و فصل می  کند.
و با این رویکرد اقلام  اساسی با قیمت مناسب به دست اقشار ' بخصوص قشر کم در آمد جامعه بسهولت می رسد.

قابل تحسین است دولت فعلی بانگاهی که با تعامل با دنیا بویژه همسایگان و کشورهای موافق و سازگار دارد خود را منفعل و محتاج مذاکره با هژمونی آمریکا و غرب نمیداند.در آغاز دولت سیزدهم ایران رسما عضو ثابت سازمان شانگهای شد و این اتفاق جهت نگاه دولت به تعامل جهانی بود.
و قطعا این اتفاق به تجارت خارجی , صادرات و واردات کشورمان رشد و تعالی میدهد.
دولت سیزدهم, دولت را نه با خزانه خالی, بلکه با کسری بودجه ۴۵۰ هزار میلیارد تومانی و بدهی ۱۵۰۰ میلیاردی
تحویل گرفت.صادرات نفت هم به ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار کاهش یافته بود و در آمد نفتی بشدت افول پیدا کرده بود که با اهتمام
دولت سیزدهم, به ۱/۵ میلیون بشکه افزایش یافت.در واقع دولت رئیسی از زیر صفر شروع کرد نه از صفر...!!
دولت سیزدهم با افزایش صادرات نفت با رشد ۱۱۱۷ درصدی و واریزی درآمدهای نفتی به خزانه تا حدودی موجب مهار تورم و تامین کسری بودجه شد.
و قابل تقدیر است که دولت سیزدهم در مقابله با ویروس کرونا موفق عمل کرد و ۶۷ درصد جمعیت ایران به طور کامل واکسینه شدند. در این زمینه یک اندیشکده آمریکایی در گزارشی تحلیلی عنوان کرده که ایران در دولت سید ابراهیم رئیسی, در مقابله با بیماری همه گیر کرونا بسیار موفق عمل کرده و بزرگ ترین نقطه عطف درباره مهار همه گیری زمانی بود که ایران تحت زمامداری رئیس جمهور جدید , تسریع روند تزریق روزانه واکسن کووید ۱۹ را کلید زد.
بر اساس این گزارش,ایران همچنین در راستای مهار گسترش ویروس به سمت خودکفایی رفت و برای,مثال اقدام به تولید دستگاههای تنفس مصنوعی و تجهیزات حفاظت فردی و واکسن کوید ۱۹ کرد.همچنین با وجود تحریم ها و سیاست ورزی های مرتبط با واکسن, ۶۷ درصد جمعیت ایران در حال حاضر به طور کامل در برابر کووید ۱۹ واکسینه شده اند.

و این امر در حالی است که در دولت قبل روزانه ۷۰۰ نفر از هموطنان جان می باختند و خانوادهای زیادی داغدار شدند
و از واردات واکسن به بهانه تحریم , نپیوستن به fatf و غیره خودداری می کردند.و به هر قیمتی می خواستند که آمریکا و غرب را ناجی ملت ایران معرفی کنند ,حتی به قیمت جان صدها هموطن ایرانی !!
وغیر قابل انکار است که برداشتن موانع جدی بر سر راه بازگشایی کارخانه های و جلوگیری از تغییر کاریری زمین های کشاورزی به مسکونی; اقدامات جدی در فعال سازی کارخانه های تعطیل و نیمه تعطیل بر چرخه و رشد اقتصاد کشور در آینده نه چندان دور ملموس و مشهود خواهد بود.قطعا; به موازات این عملکرد جهادی دولت سیزدهم,رونق آشتغال و تولید در کشور ایجاد خواهد شد و همچنین با صادرات ارز آوری به داخل و در نتیجه تورم و گرانی فروکش خواهد کرد.

والبته قابل ذکر است که این اتفاقات بهینه در آینده اتفاق خواهد افتاد و به گفته "رئیس جمهور کشورمان که برداشت
عملکرد دولتش در آینده اتفاق خواهد افتاد و تورم و گرانی و چالش های امروز محصول عملکرد و تصمیم گیری های دولت قبلی است" که در حالتی منفعل; کشور را معطل مذاکره ای بی خاصیت و بی نتیجه برجام کرده بود.
این در حالی بود که مقام معظم رهبری به کرات توصیه می کرد که مشکلات کشور را  بایستی  از داخل مدیریت کرد و بایستی اهتمام در تصمیم گیری و برنامه ریزی صحیح در
برطرف کردن چالش ها و مشکلات داخل کرد و توصیه های مکرر به "تولید" میکردند.
 با کمال تاسف!دولت قبل دقیقا بر خلاف توصیه ها و ایده های رهبری عمل می کرد و حتی پیش افتاده ترین نیاز کشور را منوط به تحریم ها و مذاکره با آمریکا می دانست .
مادامیکه "تولید" در کشوری کاهش پیدا کند; به موازات آن افزایش حجم نقدینگی , تورم , گرانی,بیکاری  اتفاق خواهد افتاد که این افزایش حجم نقدینگی به سمت مصرف زدگی و واردات کالاهای غیر ضروری خواهد رفت.که نتیجه اش افت ارزش پول ملی و چالش های دیگر خواهد شد.
و مطلبی رو که خود را موظف به عنوان آن میدانم که در مدیریت کشور بسیار موثر است".ساده زیستی مسئولان می باشد.مادامیکه , مسئولی زندگی اشرافی داشته باشد و خود را مستحق بالاترین حقوق ها و مزایا بدانند,همچنین تصرف غیر مجاز به بیت المال داشته باشند. فرمان هدایت کشور از ریل
پیشرفت و آبادانی خارج خواهد شد.
حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه) رهنمودها و هشدارهایی در  وصیتنامه شان با صراحت عنوان کردند که مراقبت کنید که" کشور به دست نااهلان نیفتد."
و باز تاکید کردند:"روزی که مسئولان خوی کاخ نشینی پیدا کنند باید فاتحه مملکت را بخوانیم."
و بر اساس همین خوی کاخ نشینی دولت یازدهم ودوازدهم بود که مملکت را به قهقرا کشانیدند تا جائیکه "عباس آخوندی وزیر مسکن حسن روحانی" که در خانه فوق لوکس زندگی می کند. مهمترین اقدامش خواباندن و هشت برابر کردند مسکن است. و عجیب تر اینکه به خود هم می بالد !!

خاوند را شاکریم امروز کشور به دست پاکدستان و دلسوزان نظام و انقلاب افتاده است و از اسارت غربگرایان کاخ نشین نجات پیدا کرده است.وگویا نفسی تازه در کالبد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دمیده شده است.
الحمدالله رب العالمین

والسلام
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عزه میرصادقی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: