پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۸۸۱۱
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹
سومین دوره آموزش خلبانی پهپادی کشاورزی به میزبانی کمیته امداد امام خمینی فارس با شرکت استانهای خوزستان، هرمزگان، یزد اصفهان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و کرمان برگزار شد.
مدیرکل کمیته امداد فارس گفت: در این دوره فارس میزبان ۸ استان خوزستان، هرمزگان، یزد اصفهان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد و کرمان بود.

مرتضی موصلی، با بیان اینکه طرح خدمات کشاورزی پهپادی در قالب یک طرح ملی توسط کمیته امداد اجرا می‌شود؛ افزود: دوره‌های آموزشی مذکور با هدف ارائه و افزایش بهره وری خدمات در بخش کشاورزی همچون کاهش مصرف آب و سم، کاهش تردد ماشین آلات سنگین در مزرعه و افزایش سرعت سمپاشی مزارع و باغات برگزار می‌شود.
او خاطرنشان کرد: این آموزش‌ها توسط شرکت‌های معتبر بخش خصوصی و زیر نظر سازمان هواپیمایی کشوری با صدور مجوز رسمی انجام می‌گیرد و پذیرفته شدگان در آزمون پایان دوره، مجوز استفاده از پهپاد جهت ارائه خدمات کشاورزی را دریافت می‌کنند.
مدیرکل کمیته امداد فارس با اعلام اینکه کل هزینه خرید پهپاد از محل تسهیلات خود اشتغالی کمیته امداد تأمین و در قالب وام در اختیار مجری طرح قرار می‌گیرد؛ اضافه کرد: در این دوره ۹۳ نفر (۱۸ نفر زن و ۷۵ نفر مرد) شرکت کردند که با توجه به کارکرد هر پهپاد، یک تیم ۲ یا ۳ نفره تحت عنوان خلبان، کمک خلبان و یک نفر نیروی پشتیبانی تشکیل و آموزش‌ها را فرا می‌گیرند.پس از اتمام دوره مقدماتی پذیرفته شدگان جهت فراگیری دوره تکمیلی معرفی می‌شوند.
موصلی با اشاره به کاربردهای مختلف پهبادها در زمینه تصویر برداری و عکسبرداری هوایی، اتفا حریق، تغذیه در مزارع پرورش ماهی افزود: پهپادهای مورد استفاده در این دوره آموزشی دارای یک مخزن ۱۰ یا ۱۸ لیتری است و یک هکتار زمین زراعی را در مدت زمان ۱۵ دقیقه سمپاشی می‌کنند.
او با اعلام اینکه دوره آموزش خلبانی پهپادی کشاورزی به مدت ۴ روز و از ۲۶ اردیبهشت ماه در شهرستان زرقان برگزار شد؛ گفت: استان فارس با دارا بودن ۹ تیم پهپادی اجرا شده و ۱۰ تیم در حال اجرا بزرگترین ناوگان پهپادی را در بین ادارات امداد استان‌های کشور دارد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: