پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۸۸۸۴
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۶
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت:خشکسالی های ممتد و عدم آورد رودخانه هیرمند و بدنبال آن نابودی مراتع سیستان، پرورش دام را برای دامداران در این منطقه با مشکلات عدیده‌ای مواجه نموده است.
گیتی آنلاین- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان در جریان بازدید از منطقه سیستان گفت : با توجه به خشکسالیهای شکننده و کمبود علوفه و مشکلات بوجود آمده برای دامداران، سازمان جهاد کشاورزی امسال برای اولین بار در سطح وسیع، اقدام به تهیه علوفه خشبی (کاه، بیده و سیلوی ذرت) از داخل و خارج استان کرده  و بصورت یارانه دار در اختیار دامداران این منطقه قرار داده است.

غلامرضا سرگزی افزود: از نیمه دوم اردیبهشت ماه تاکنون ٢ هزار و ٣٠٠ تن کاه گندم،  یکهزار و ٨٠٠ تن سیلوی ذرت بسته بندی شده و یک هزار تن بیده به منطقه حمل گردید و روند کار همچنان ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: برای تامین علوفه مورد نیاز دامداران، علاوه بر کاه و ذرت سیلو شده، یونجه خشک (بیده) نیز تهیه و در اختیار دامداران قرار خواهد گرفت.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی اذعان داشت از ابتدای سال گذشته تاکنون ٧٠ هزار  تن انواع نهاده دامی یارانه دار شامل جو، ذرت، مخلوط جو و ذرت و کنسانتره بین دامداران ۵ شهرستان حوزه سیستان  توزیع شده که نسبت به مدت مشابه بیش دو برابررشد داشته است.

گفتنی است ، بمنظور کمک به دامداران برای مقابله با خشکسالی و تأمین علوفه، برای اولین بار مجوز واردات کاه از افغانستان به منطقه سیستان نیز صادر شده است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: