پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۸۹۱۸
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۲
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از ورود و پیگیری معاونت حقوق عامه این دادستانی به موضوع تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه خبر داد و گفت: طبق دستور قضایی، اسناد هویتی برای ۳۱۰ کودک و نوجوان فاقد شناسنامه صادر شده است.

گیتی آنلاین-به نقل از میزان؛  دادخدا سالاری اظهار کرد: موضوع تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه در دستور کار قرار دارد و طبق دستور قضایی، اسناد هویتی برای ۳۱۰ کودک و نوجوان فاقد شناسنامه صادر شده است.

وی افزود: کودکان و نوجوانانی که سال ها فاقد اسناد هویتی بودند در حوزه تحصیل، بهداشت و درمان، آموزش و … با مشکلات جدی روبرو می شوند که بر این اساس، دادسرای عمومی و انقلاب کرمان با صدور دستورات قضایی لازم تعیین تکلیف هویت این افراد را تا حصول نتیجه نهایی پیگیری کرده است.

سالاری پیگیری های تخصصی نهادهای نظارتی در راستای تعیین تکلیف هویت افراد فاقد شناسنامه را مورد تقدیر قرار داد و بیان کرد: اخیرا نیز افرادی با ادعای ورود به استان کرمان از استان های مجاور، درخواست صدور اسناد هویتی داشته اند که بررسی های تخصصی درباره آنها از سوی سازمانهای نظارتی در دست انجام است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با اشاره به این مطلب که درخواست این افراد مربوط به مرکز استان نیست، عنوان کرد: صدور اسناد هویتی بر اساس نتایج بررسی های تخصصی سازمان های ذیربط انجام می شود و از این رو تاکید می شود که هرگونه درخواست افراد در این حوزه باید از مجاری قانونی پیگیری شود.

سالاری، دستگاه قضایی را حامی حقوق فردی و اجتماعی افراد دانست و تاکید کرد: دادستان به عنوان مدعی العموم درخواست های قانونی افراد را تا رسیدن به نتیجه مطلوب پیگیری می کند و در این رابطه تلاش می شود که دستگاه قضایی به عنوان ملجا و پناهگاه افراد بتواند به خوبی نقش خود را ایفا کند.«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: