پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۸۹۷۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۶
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: تقاطع جام جم پس از اتمام عملیات اجرایی، تاثیر قابل توجهی در کاهش ترافیک محور‌های بلوار های شهید چمران، میرزای شیرازی و دکتر حسابی خواهد داشت.
محمد امین معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در خصوص تقاطع جام جم گفت: این تقاطع از تقاطع‌های مهم و تاثیرگذار در شهر شیراز است که اهمیت آن به‌واسطه اتصال بزرگراه‌های شمال و شمال غرب شیراز به مرکز شهر از جمله بزرگراه‌های آیت‌الله محلاتی و سردار شهید سلیمانی است.
وی افزود: این تقاطع پس از اتمام عملیات اجرایی، تاثیر قابل توجهی در کاهش ترافیک محور‌های بلوار شهید چمران، بلوار میرزای شیرازی و بلوار دکتر حسابی خواهد داشت.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز تصریح کرد: اهمیت این موضوع زمانی مضاعف خواهد شد که کل این مسیر و کمربندی‌ها و این رینگ شمالی که شهر شیراز به هم متصل شده و کل بار ترافیکی بین شمال و مرکز شهر شیراز تبادل شود.
امین گفت: برای همین موضوع، طرح‌های مختلفی در سنوات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و یکی از مواردی که در خصوص این تقاطع می‌توان به آن اشاره کرد بحث همجواری و مجاورت آن با نهاد‌های دولتی و مراکز گردشگری بود.
وی با اشاره به طرح نهایی سال ۱۴۰۰ در این راستا، اضافه کرد: با در دستور قرارگرفتن مراحل تصویب آن، نقد‌هایی به این طرح به دلیل وجود یک پل مرتفع در این تقاطع وارد شد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با بیان اینکه این طرح دوباره به واحد طراحی فنی عمرانی شهرداری عودت داده شد، گفت: در طرح نهایی که امسال ارائه شد با حذف کامل پل مرتفع و تامین تمامی حرکت‌های مورد نیاز ترافیکی منطبق با عوارض زمین مراحل تصویب و پس از تایید، انجام و پیگیری کار‌های طرح، عملیات اجرایی آن از چند روز پیش در حال اجرا است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: