پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۹۶۲۶
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی گفت: با توجه به ضابطه‎های جدید ساخت ساختمانهای جدید ناایمن قابل قبول نیست

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیتی آنلاین از خراسان رضوی، محمد حسین درودی ظهر امروز در نشست خبری که همزمان با آغاز هفته قوه قضاییه برگزار در سالن جلسات دادگستری خراسان رضوی برگزار شد، در رابطه با ساختمان‌های ناامین در مشهد اظهار کرد: در سال ٩٩ کارگروه ایمن‌سازی فعال شده بود، نا ایمنی برای ساختمانهای جدید قابل قبول نیست، آسیب‌شناسی‌ها انجام می‌شود.

وی افزود: در این خصوص پرونده‌هایی در حوزه حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم تشکیل شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی در خصوص ضارب مامور نیروی انتظامی شهید «احسان پاخسته» بیان کرد: ضارت دستگیر و تحقیقات پرونده در دادسرا تکمیل و به دادگاه ارسال شده است.

درودی در ادامه با اشاره به وجود هفت هزار معتاد متجاهر در مشهد ادامه داد: برای ساماندهی این تعداد مکان و فضا نیاز است.

وی با بیان اینکه از پارسال معتادان متجاهر تا یکسال در مراکز نگهداری تحت نظر هستند، افزود: هم اینک پنج هزار معتاد متجاهر در کمپ‌های ترک اعتیاد پذیرش شده‌اند، اما فضا برای جمع‌آوری این افراد کم است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی با بیان اینکه کسانی که از سلاح سرد و گرم برای ایجاد ناامنی استفاده می‌کنند، محارب هستند، گفت: برای بعضی از این افراد حتی حکم اعدام نیز برای جرم محارب صادر شده است.

درودی در رابطه با برخورد با بی حجابی در سطح شهر گفت: در رابطه با حجاب کارگروه‌های مرتبط تشکیل شده است چرا که بی حجابی جرم است اما تاکید ما بر پیشگیری است .

وی در خصوص طولانی‌شدن روند رسیدگی به برخی پرونده‌ها نظیر پرونده «روزنامه شهرآرا» نیز اظهار کرد: این پرونده معطل استعلام از ضابط خاص و حسابرسی است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی عنوان کرد: پرونده‌های سنگینی در برخی از شعب رسوب کرده اما روند رسیدگی به آنها تسریع شده و پرونده‌های رسوب شده از ۱۸۰ پرونده به حدود ۷۰ پرونده رسیده است.

درودی تصریح کرد: پرونده‌های قابل توجهی در حوزه ایجاد اخلال در بازار در دادسرای انقلاب تشکیل شده و با اخلالگران طبق قانون برخورد می‌شود.

وی همچنین در پاسخ به قطع درختان پادگان ارتش خاطرنشان کرد: در مورد بررسی‌های لازم صورت گرفت که اصلاً درختی قطع نشده بلکه هرس صورت گرفته و درختان خشک قطع شده، تجاوز به حقوق عامه صورت نگرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی در رابطه با حاشیه های فوتبال ایران و لبنان در مشهد بیان کرد: گزارش کاملی به دادستانی کل کشور فرستادیم. از آنجایی که قسمت‌هایی از گزارش دلالت بر رفتار مجرمانه داشت، دادستانی دستور رسیدگی و ماموریت به پرونده را دادند.

درودی اضافه کرد: در حال حاضر این پرونده در شعبه بازپرس ویژه در حال رسیدگی است و هنوزبه انتها نرسیده است.

وی ادامه داد: بنابراین ما گزارش اولیه را داده‌ایم و هرکدام از افراد باید مراجعه و از خود دفاع کنند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: