پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۹۶۹۵
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی در خراسان رضوی گفت: تا پایان سال اجرای 20 استارتاپ در مراکز علمی کاربردی خراسان رضوی طراحی و اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیتی آنلاین از خراسان رضوی، محمدجواد حسین زاده سلجوقی امروز در نشست خبری که در مرکز دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی برگزار شد اظهار کرد: پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی از یکم تیر ماه آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی مهارت محور کشور است، ادامه داد: این مراکز با نگاه تحولی در ساختار کلان آموزش‌های کاربردی شغل محور به عنوان دانشگاه نسل سوم و با هدف ارتقا کیفیت و کارآیی نیروی کار کشور از مهر ماه ۱۳۷۱ شروع به جذب دانشجو نمود.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی اضافه کرد: این دانشگاه به منظور دستیابی به اهداف برنامههای توسعه ای کشور و تامین نیروی انسانی ماهر موردنیازه با ترویج فرهنگ مهارت آموزی و کسب و کار دانش بنیان و نیز ارتقای توانایی های علمی، فناوری، و مهارتی دانشجویان گام برمی دارد.

حسین زاده سلجوقی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی با رسالت تربیت نیروی انسانی متخصص، کار آفرین و دارای مهارت موردنیاز کشور، در بخش‌های مختلف، صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر در حال فعالیت است.

وی عنوان کرد: هم اکنون با سرفصل دروس متنوع و متمایز از سایر دانشگاه ها بدون اتکا بودجه دولتی و با همکاری بخش غیردولتی، دارای بیش از ۱۶هزار و 500 دانشجو در سطح استان است.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی بیان کرد: این دانشگاه دارای بیش از ۴۷ هزار مترمربع فضای آموزشی شامل کلاس، فضاهای کارگاهی، ازمایشگاهی، کتابخانه، رفاهی ورزشی و مراکز رشد خوشه های فناوری و مراکز نوآوری با ایده جذب خلاقیت ها و نوآوری افراد است.

حسین زاده سلجوقی ادامه داد: دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی، پس از استان تهران به عنوان دومین استان با جمعیت دانشجویی اشتغال به تحصیل در آموزش‌های مهارتی علمی کاربردی است.

وی تصریح کرد: پذیرش دانشجوی مقطع کارشناسی ناپیوسته این دانشگاه از ۱ تیرماه در ۲۲۸ کد رشته محل کارشناسی و از ۱۳ تیرماه در ۲۸۶ کد رشته محل کاردانی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام خواهد شد به علاوه اینکه امکان ادامه تحصیل در سایر دانشگاههای داخل و خارج از کشور برای دانشجویان، دانش آموزان و علاقمندان فراهم است.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به توصیههای عالی ترین مقامات و مسوولان کشوری برای ارتقا فرهنگ مهارت آموزی و آموزش‌های علمی کاربردی دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی ۹۰ کد رشته محل جدید را برای اولین بار در پذیرش جاری اجرا خواهد کرد.

حسین زاده سلجوقی خاطر نشان کرد:ظرفیت پذیرش مهر ماه ۱۴۰۱ در ۵۱۴ کد رشته محل در سطح ۳۰ مرکز آموزش علمی کاربردی استان با تعداد 36 هزار و 700 نفر است.

وی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی 20 هزار و 410 صندلی دانشگاه را برای علاقمندان دوره کاردانی و 16 هزار 290 صندلی را برای پذیرش دانشجویان کارشناسی در مراکز آموزش علمی کاربردی استان آماده کرده است.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی بیان کرد: تا آخر سال ۲۰ استارتاپ طراحی شد به علاوه یکی از فعالیتهای مات آموزشهای بلند مدت و کوتاه مدت و پودمانی است که این دوره بیشتر بر شعار سال تبین شده است

علاقمندان ثبت نام در دوره های کارشناسی از ۱ تیرماه و و کاردانی از ۱۳ تیر ماه می توانند به سایت سنجش کشور به نشانی sanjesh.org و یا سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور به نشانیuast.ac.ir مراجعه نمایند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: