پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۹۷۵۸
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۰
مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: مکان توریستی نداریم همه جا قیمت یکسان است بسیاری از جاها با عنوان تفرجگاه و مکانهای توریستی گران فروشی میکنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیتی آنلاین از خراسان رضوی، سید مرتضی مدنی امروز در نشست خبری که در سالن کنفرانس اداره تعزیرات خراسان رضوی، با بیان اینکه در سه ماه ابتدایی امسال ۱۸ هزار و ۳۹۱ پرونده در تعزیرات استان خراسان رضوی تشکیل شده است، اظهار کرد: تاکنون به ۱۷ هزار و ۷۰۰ پرونده از 18 هزار و 391 رسیدگی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیتی آنلاین از خراسان رضوی،

وی ادامه داد: قبلا بازرسی‌ها از کف بازار بود اما در حال نظارت و بازرسی از سطح عرضه به سمت توزیع و پخش و تولیدکنندگان رفته است با وجود اینکه وظیفه بارزسی و نظارت بر عهد ما نیست اما با این وجود ما کف میدان می‌رویم

و تخلفات را پیگیری می‌کند به علاوه ما شکایت مردمی را هم در سامانه‌های ۱۲۴ و ۱۳۵ گزارش دادند هم رسیدگی می شود.

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی با اشاره به اینکه بیشترین ارسال پرونده‌ها مربوط به بازرسی اصناف استان به تعداد هفت هزار و ۲۰۳ پرونده است، عنوان کرد: سازمان صنعت با چهار هزار و ۶۴۴ پرونده، جهاد کشاورزی با ۲ هزار و ۹۲ پرونده و بهداشت با ۲ هزار و ۳۰ پرونده به ترتیب بعد ازاصناف بیشترین پرونده تخلف را دارد.

مدنی تصریح کرد: قبلا جرایم بازدارنده نبود ولی در حال حاضر به عنوان نمونه مبلغ عدم درج قیمت از ۹۶ هزار تومان تا سقف ۱۰ میلیون تومان افزایش یافته است، نصب پارچه و پلمب نیز در اولین تخلف گسترده میسر شده است، در حالیکه پیش از این چند مرتبه باید تخلف تکرار می‌شد تا به مرحله نصب پارچه و پلمب برسد و نکته دیگر احکام صادر شده تا سقف ۱۰ میلیون تومان نیز قطعی و قابل واخواهی نیست.

وی با بیان اینکه امسال ۲ هزار و ۳۷۰ فقره پرونده در بخش نانوایی‌ها تشکیل شده است، خاطر نشان کرد: رسیدگی و نظارت تعزیرات در حوزه نانوایی‌ها شدید است، از این تعداد به ۲ هزار و ۱۲۱ فقره پرونده رسیدگی شده است. ۶۲۴ مورد نیز در حال رسیدگی است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی بیان کرد: به هیچ عنوان در خصوص سهمیه آرد کمبود نداریم حتی سهمیه آرد بسیاری از نانوایی‌ها نیز افزایش یافته است، بیشترین تخلف نانوایی‌ها در خصوص گران فروشی و کم‌فروشی بوده است.

مدنی با بیان اینکه مشاهده می‌شود که در فرودگاهها، پایانه های مسافربری، راه آهن و تفرجگاهها، فروش اجناس به چند برابر قیمت مصرف کننده انجام می‌شود، تصریح کرد: همه اینها تخلف است و هر جا که گزارش شود تا مرحله پلمب مکان فروش هم پیش می‌رویم.

وی اظهارکرد: ۱۰ شعبه بدوی در مشهد و ۱۰ شعبه در شهرستانها داریم که بطور میانگین ۳۰۶ فقره پرونده در هر ماه رسیدگی می‌کنند، میانگین رسیدگی به پرونده‌ها طی پارسال و امسال از ۳۲ روز به ۲۷ روز کاهش یافته است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی بیان کرد: یک پزشک متخلف در مشهد که زیرمیزی می‌گرفت به مبلغ ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان جریمه شد. همچنین دریافت پول ویزیت بیماران به صورت نقدی از سوی پزشکان تخلف محسوب شده و شکایتها در این زمینه قابل رسیدگی است.

مدنی عنوان کرد: تعداد نیروهای ما بسیار کم است اما با این وجود تلاش کردیم بیشترین نظارت داشته باشیم و در حال حاضر جزو دو اداره برتر کشور شدیم اما از مردم و رسانه ها خواهش میکنیم در کنار ما باشند و متخلفان را معرفی کنند ما حتما برخورد میکنیم حتی از یک پیام هم نمی گذریم.

نفیسه سلیمانیان

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: