پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۹۸۰۱
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۴
معاون حقوقی وزیر ارشاد در بوکان عنوان کرد:
به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی ناله شکینه با حضور دکتر سید محمد هاشمی، معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان بوکان استان آذربایجان غربی برگزار شد.

سید محمد هاشمی در ابتدای سخنان خود گفت: ما امروز در آستانه هفتم تیر هستیم که یادآور دو واقعه تلخ در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است؛ اول انفجار دفتر حزب جمهوری و شهادت شهید آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفای ایشان و همچنین فاجعه غم انگیز بمباران شیمیایی و ناجوانمردانه مردم سردشت، یاد و خاطره ی شهدا و جانبازان این دو واقعه را گرامی می داریم.

معاون وزیر ارشاد در ادامه افزود: یکی از بخش های جدایی ناپذیر و صفحات پر افتخار در میراث ایرانی ما، زبان، ادب و فرهنگ کردی است. اینگونه جشنواره ها، نمایشگاه ها و رویداد ها که در جای جای کشور ما برگزار می شود در جهت تقویت خرده فرهنگ های بومی موثر است که این مهم از سیاست های قطعی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

جشنواره های مشابه این جشنواره که ما امروز در خدمت دوستان هستیم، دو ثمره ی مهم دارد؛ اول آنکه توجه به استان ها و شهرستان‌ها است و این از سیاستهای ضروری و بسیار مهم است و باید مورد توجه همه مدیران قرار گیرد. ما هرچه تمرکز زدایی کنیم بیشتر سود خواهیم کرد. ظرفیت ها فقط در مرکز جمع نیستند و در گوشه گوشه کشور از استانها و شهرها تا شهرستانها و روستاها همه و همه پر است از ظرفیت های مستعد و توانمند. هر چه بیشتر در این زمینه سرمایه گذاری کنیم سود بیشتری دریافت خواهیم کرد. بسیاری از سرمایه های فرهنگی و هنری امروز ایران زمین از دل همین شهرستان‌ها و روستاها بلند شده اند که امروز مایه افتخار ایران و ایرانی شده اند.

ثمر دوم اینگونه رویدادها، مسئله نیروی انسانی و کشف استعدادهای جوان و نوجوان است. مسئولیت ها و مدیریت ها همگی گذرا است و آنچه می ماند کشف، تقویت و تربیت نیروی انسانی مستعد و توانمند است که به عنوان باقیات الصالحات برای مدیران باقی خواهد ماند.

دکتر سید محمد هاشمی در ادامه با اشاره به جشنواره تئاتر خیابانی ناله شکینه تاکید کرد: از مسئولان استانی خواهش دارم که این رویداد را رها نکنند و پس از برگزاری این اختتامیه سرمایه گذاری بر روی نیروهای مستعد شناسایی شده در این جشنواره را ادامه دهند. اینگونه رویدادها نیازمند یک دبیرخانه ی پویا و فعال است که با ظرفیت ها، شرکت کنندگان و علاقمندان در ارتباط مستمر باشد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزیر ارشاد در پایان، از دبیر، دست اندرکاران و شرکت کنندگان این جشنواره تقدیر و تشکر کرد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: