پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۹۹۱۹
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۳
چین روز چهارشنبه ۲۹ ژوئن (۸ تیر) اعلام کرد سیستم سراسری ردیابی سفر، شهرهایی که مناطق پرریسک ابتلا به کووید-۱۹ را داشتند، نشان نخواهد داد. این اقدام به منظور ایجاد تعادل بهتر میان مقابله با اپیدمی و توسعه اقتصادی و اجتماعی و جدیدترین اقدامی است که نشان دهنده تلاش مداوم چین برای تحقق کنترل و پیشگیری علمی‌تر ودقیق‌تر اپیدمی تحت اصل «صفر پویا» است.
این سیاست پس از آن اعلام شد که روز سه شنبه میزان قرنطینه برای مسافرانی که از خارج می‌آیند نصف شد و به هفت روز کاهش یافت به علاوه سه روز نظارت درمانی در خانه.

همچنین این سیاست پس از آن اجرایی شد که «شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین طی بازدیدش از ووهان در مرکز چین در روز سه شنبه تاکید کرد چین توانمندی و قدرت اجرای سیاست «کووید صفر پویا»را تا زمانی که پیروزی بر کرونا قطعی شود، داراست و تدابیر مقابله با کووید-۱۹ چین اقتصادی‌ترین و موثرترین تدابیر بوده‌اند.

رهبر چین طی سفرش به ووهان گفت که سیاست کووید صفر پویای چین توسط کمیته مرکزی حزب کمونیست بر اساس ماهیت و هدف حزب و همچنین شرایط ملی کشور طراحی شده است.

آقای «شی» افزود: اگر چین سیاست « مصونیت جمعی» یا رویکرد عدم مداخله مستقیم را در پیش می‌گرفت، با توجه به جمعیت فراوان، کشور با پیامدهای فاجعه‌باری مواجه می‌شد.

رهبر چین تصریح کرد: حتی اگر برخی تاثیرات زودگذر روی اقتصاد کشور به وجود آید، ما جان و سلامتی مردم را به خطر نخواهیم انداخت و باید به طور ویژه از سالمندان و کودکان محافظت کنیم.

شی جین پینگ گفت: اگر بخواهیم یک ارزیابی کلی انجام دهیم، اقدامات ما ضد کووید-۱۹ اقتصادی‌ترین و موثرترین تدابیر بوده‌اند.

تا پیش از چهارشنبه، شهرهایی که یک منطقه با خطر ابتلای بالا یا متوسط ابتلا به کووید-۱۹ داشتند در سیستم ردیابی سابقه مسافرت که شورای دولتی چین راه اندازی کرده بود، با علامت ستاره مشخص می‌شدند. معمولا از مسافران بین شهری یا بین استانی خواسته می‌شد تا هنگام ورود به مقصد اطلاعات ردیابی خود را ارائه کنند. با این سیستم منطقه خطر در شهرهای کوچک و با جمعیت کمتر به مانند کلان‌شهرهای شانگهای و پکن مشخص می‌شدند و تفاوتی وجود نداشت بنا بر این بسیاری از مردم به دلیل اینکه شهرهای ستاره‌دار زیاد بودند از مسافرت باز می‌ماندند.

اما با این سیاست مسافرتی جدید شمار درخواست‌ بلیط های هوایی افزایش قابل توجهی داشت و مردم در شبکه‌های اجتماعی با شوق و هیجان از این تغییر صحبت می‌کنند.

جستجوی برای اتاق‌های هتل دوبرابر شده و جستجو برای یافتن بلیت قطار افزایش ۱۵۰ درصدی داشته است.

یک کارشناس ارشد «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین» در این باره می‌گوید لغو شهرهای ستاره دار یک اقدام به موقع و خردمندانه در کنترل اپیدمی در چین است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مهدی زالزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: