پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۹۹۹۹
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۶
طی نشستی که با حضور احمدزاده معاونت حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان، مسائل و مشکلات مرتبط با عرضه دام در ایام عید قربان بررسی و جهت حل آنها تبادل نظر شد.
گیتی آنلاین-به نقل از روابط عمومی، در این نشست محمدامیر براهویی شهردار زاهدان گفت: هر ساله در ایام عید قربان با حجم بسیار بالای ورود دام به زاهدان مواجه هستیم که متاسفانه به علت عدم همکاری مردم مسائل و مشکلات زیادی در امر توزیع و ذبح دام ایجاد می شود که موضوع ساماندهی و مدیریت این امر به یکی از دغدغه های بزرگ ما تبدیل شده است.


وی با اشاره به ایجاد میدان بزرگ عرضه دام در خروجی شهر گفت: سالهاست که مکانی جهت توزیع کنترل شده ی دام در خارج از محدوده ی شهر ایجاد شده اما به علت بعد مسافت با عدم استقبال از طرف شهروندان مواجه شد و مردم همچنان بر خرید دام مورد نیاز از فروشندگان سیار اصرار دارند و این امر مشکلات را دوچندان کرده است.

وی از عرضه ی دام در نزدیکی اماکن مسکونی به عنوان یکی از مهمترین تهدیدها در به خطر انداختن سلامت شهروندان یاد کرد و افزود: به علت تقاضای بسیار بالای خرید دام در ایام عید قربان و به جهت ساماندهی این امر چند مرکز عرضه ی دام را به صورت کنترل شده در نقاط مختلف شهر در نظر گرفته شده که با توجه به هماهنگی-های به عمل آمده امیدواریم همچون سالهای گذشته با همکاری سایر دستگاه ها از قبیل دانشگاه علوم پزشکی، مرکز بهداشت و نیروی انتظامی بتوانیم خدمات مورد نیاز را به مردم ارائه دهیم.

وی انجام امور فرهنگی و آموزشهای شهروندی را مورد تاکید قرار داد و گفت: بایستی با انجام امور فرهنگی و آموزشهای شهروندی و با تبلیغات محیطی، ضمن آشنا نمودن مردم با نکات و ضروریات بهداشتی؛ متقاضیان خرید دام به سمت مراکز تعیین شده هدایت و ممنوعیت فروش دام در جاهایی غیر از اماکنی که در نظر گرفته شده است نیز به اطلاع عموم مردم رسانده شود.

 وی تصریح کرد: هرساله در ایام عید قربان بالغ بر 150هزار راس دام در زاهدان ذبح می شود که با توجه به حجم بالای ضایعات ناشی از این امر، امسال نیز همانند سنوات گذشته علاوه بر بسیج تمامی امکانات و ماشین آلات و استفاده حداکثری از ظرفیتهای موجود، ضمن پاکسازی و تنظیف محلهای دپوی این ضایعات نسبت به جمع¬آوری پسماندها از درب منازل نیز اقدام خواهد شد و انتظار داریم شهروندان نیز نهایت همکاری خود را در این خصوص با ما به عمل آورند.

معاون حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان؛ مسائل بهداشتی خط قرمز ماست و در این رابطه قاطعانه و به شدت با پدیده ی نامیمون ذبح دام در نقاط مختلف شهر مبارزه و برخورد می شود.

احمدزاده معاونت حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان با حضور در نشستی که به منظور ساماندهی عرضه ی دام در ایام عید قربان برگزار شد، ضمن اشاره به مشکلات خاص مرتبط با خرید و فروش و ذبح دام گفت: متاسفانه کشتار دام به صورت غیر اصولی و غیر قانونی در نقاط مختلف شهر به ویژه در ایام عید قربان هرساله مسائل و مشکلات زیادی را ایجاد می کند که ساماندهی این امر نیاز به همکاری تمامی دستگاه ها دارد.


وی ضرورت توجه به مسائل فرهنگی و فرهنگسازی در بین مردم را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: متاسفانه در این ایام عدم رعایت بسیاری از مسائل از سوی برخی از شهروندان، چهره¬ی شهر را غیر طبیعی و موارد مرتبط با بهداشت عمومی را به شدت تحت تاثیر خود قرار می¬دهد که در این راستا توجه به مسائل فرهنگی و فرهنگسازی و ورود به موقع دستگاه¬های متولی به این امر قطعاً می تواند در کاهش مشکلات موثر واقع شود.


وی تصریح کرد: باید ضمن حذف اماکنی که نیاز به توزیع دام ندارند از وجود کشتارگاه ها نیز به خوبی استفاده شود که البته در این راستا باید با سازو کارهای فرهنگی طوری عمل شود که در آینده هیچگونه کشتار دام خارج از کشتارگاه¬ها صورت نپذیرد.

وی اذعان داشت: گاهی با تذکرات مشکل حل می شود اما برخی اوقات کثرت، استمرار و مداومت بر بی توجهی از سوی شهروندان انجام اقدامات جدی¬تری را می¬طلبد که باید در این راستا هماهنگی لازم بین دستگاه ها وحوزه های ذیربط به خوبی صورت پذیرد تا با ایجاد یک وحدت رویه بهترین نتیجه حاصل شود.

وی از آمادگی کامل دستگاه قضایی جهت همکاری با مجموعه شهرداری زاهدان خبر داد و افزود: باید به شدت با پدیده ی نامیمون ذبح دام در نقاط مختلف شهر مبارزه و برخورد شود چرا که عدم آگاهی شهروندان نسبت به بیماریهای مشترک بین دام و انسان هر ساله مشکلات زیادی را برای جامعه ایجاد می کند؛ لذا هر جا نیاز به دستورات قضایی وجود باشد ما کاملاً در کنار شما هستیم چراکه مسائل بهداشتی خط قرمز ماست و در این رابطه قاطعانه عمل خواهیم کرد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: