پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۰۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰
جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات از درخواست رسمی عراق برای اجرای چند پروژه جدید عمرانی در اماکن متبرکه خبر داد.

مجید نامجو‌ در گردهمایی مدیران امور بانوان دفاتر استانی ستاد توسعه و بازسازی عتبات گفت: برادران عراقی با دیدن کیفیت طرح‌های اجرا شده از سوی ایران در حرم مطهر علوی(ع)، حرم امام حسین(ع) و حرم امامین جوادین(ع) در کاظمین و امامین عسکریین علیهم السلام در سامراء، و دانش فنی بالای مهندسان ما، درخواست اجرای چند طرح دیگر را داده‌اند.
وی افزود: اجرای طرح توسعه مزار و بقعه سلمان فارسی در شهر مدائن، توسعه مزار و بقعه کمیل ابن زیاد از شیعیان و یاران نزدیک مولای متقیان و نیز توسعه مسجد براثا، سومین مسجد پراهمیت جهان تشیع از جمله این درخواست‌هاست.
وی ادامه داد: در کنار اینها، ساخت مقبره برای شهید رئیسعلی دلواری، قهرمان استعمارستیز تاریخ معاصر که در قبرستان وادی السلام نجف اشرف مدفون است در دستور کار ستاد قرار دارد.
وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این طرح‌ها با تامین منابع مالی آنها از سوی خیران داوطلب مشارکت در آنها آغاز می‌شود اظهار داشت: ارزش طرح‌های در دست اجرای کنونی ستاد در سال‌جاری یک‌هزار و 300 میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه طرح‌های ستاد توسعه و بازسازی عتبات نوعی صدقه جاریه محسوب می‌شود از دوستداران اهل بیت علهم السلام و خیران دعوت کرد تا در این فیض خدمت به آستان ائمه اطهار مشارکت نمایند.
وی با بیان اینکه هیات امنای ستاد توسعه و بازسازی عتبات متشکل از نمایندگانی از دفتر مقام معظم رهبری، سازمان اوقاف و ائمه جمعه و جماعت است افزود: هر ساله طی دو مجمع‌، صورتهای مالی و گزارش عملکرد و پیشرفت طرح‌ها به دستگاه‌های ذیربط گزارش داده می‌شود.

نقش ویژه بانوان در فرهنگ نذر

در ادامه این همایش، یوسف افضلی معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات گفت: همانطور که بانوان نقش اساسی در تربیت دینی خانواده را بر عهده دارند، در ترویج فرهنگ نذر توسعه عتبات نیز جایگاه ویژه‌ای دارند.
وی افزود: بانوان مومن در سراسر کشور در کنار اهداء جواهرات خود، با مشاکت در طرح‌هایی مانند بافت قالی برای توسعه عتبات، طرح مشارکت اقساطی نذر عتبات موسوم به طرح بنای نور و نیز اجرای آثار هنری ارزشمند مانند ملیله‌دوزی و...برای حرم‌های مطهر، نقش ویژه‌ای در بازسازی و توسعه حرمهای مطهر دارند.

آماده باش 3هزار موکب برای میزبانی از زائران اربعین

حمید افلضی مدیر امور اربعین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات نیز در این همایش با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال حدود 5 میلیون زائر ایرانی برای حضور در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی گسیل شوند گفت: کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی برنامه ریزی کرده است تا با 3 هزار موکب در کنار برادران عراقی میزبان زائران باشد.
وی با بیان اینکه اربعین امسال شرایط متفاوتی نسبت به سال‌های قبل دارد افزود: از امسال مقطع زمانی راهپیمایی اربعین در فصول گرم عراق قرار می‌گیرد به همین دلیل ایجاد امکانات بهداشتی، تامین آب شرب بسته‌بندی و تجهیز موکب‌ها به وسایل سرمایشی در اولویت کاری موکب‌ها قرار گرفته است.
در پایان این همایش از زحمات خانم اصلانی تجلیل و خانم سعیدی مبارکه به عنوان مسئول جدید امور بانوان ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات معرفی شد.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: