پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۰۰۹۳
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶
استاندار فارس:
استاندار فارس با تاکید بر حضور مسئولان در میان مردم و مشارکت دادن آنها در برنامه‌‌ها گفت: ما برای رفع مشکلات مردم آمده‌ایم، چه اشکالی دارد که از همفکری مردم در تصمیم‌‌گیری‌‌هایمان استفاده کنیم چرا که همواره کارهای مردمی موفق‌‌تر بوده‌اند.
محمدهادی ایمانیه امروز در همایش شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان، بلاتکلیفی را یکی از معضلات کشور عنوان کرد و گفت: بسیاری از این بلا تکلیفی‌ها ناشی از انعطاف‌ناپذیری ماست در حالی که برای منافع مردم باید انعطاف به خرج داد.
وی ادامه داد: چه اشکالی دارد ملکی که در اختیار فرمانداری است برای کار مردم به آموزش و پرورش یا نهاد دیگری واگذار شود؟ همه این‌ها متعلق به دولت و حق بیت‌المال است. 
او در ادامه هدف‌گذاری و داشتن برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت را در پیشبرد همه امور مهم خواند و اظهار کرد: فرمانداران، دهیاران، بخشداران و شهرداران باید در زمینه‌های عمرانی، فرهنگی، فضای سبز و زیباسازی، اقتصادی و همه حوزه‌ها، طرح، برنامه و هدف داشته باشند‌.
استاندار فارس افزود: طبق زمان‌بندی کار را پیش ببرید، رصد کنید، اصلاح کنید تا به هدف نزدیک شوید. 
او با اشاره به اینکه تنظیم برنامه‌های 5 ساله برای توسعه کشور نیز با همین هدف صورت می‌گیرد، افزود: متاسفانه بسیاری از ما حتی این برنامه‌ها را نمی‌خوانیم و به ان عمل هم نمی‌کنیم. 
ایمانیه کمک گرفتن از مردم و استفاده از ظرفیت مردمی را بسیار مهم دانست و تاکید کرد: اخیرا آقای عبودتیان به‌عنوان مسئول مردمی‌سازی دولت منصوب شده‌اند و فارس در زمینه الگو شدن در این زمینه اعلام آمادگی کرده است.
توسعه متوازن مد نظر شهرداران باشد؛ نماینده عالی دولت در فارس، توسعه متوازن را از دیگر نکاتی عنوان کرد که باید مدنظر شهرداران و دهیاران قرار گیرد و افزود: در انجام امور یک‌جانبه‌نگر نباشیم و باید به همه مباحث شهر و روستا از جمله مسائل عمرانی، فرهنگی و سرمایه گذاری توجه کنیم. 
ایمانیه شفافیت را نیز از دیگر موارد مورد توجه دانست و افزود: امیدوارم با راه‌اندازی سایت شفافیت وضعیت به ویژه در مناقصه‌ها، مزایده‌ها و به کارگیری نیرو بهتر شود. 
استاندار فارس همچنین با اشاره به اینکه انتقاد همراه با تقوا و دلسوزی مفید است، گفت: انتقاد دلسوزانه منجر به پیشرفت می‌شود.

برخورد قاطع با ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاها و حاشیه شهرها 

وی در ادامه ضمن پاسخ به مشکلات و مباحث مطرح شده توسط دهیاران و شهرداران استان، به ساخت و سازهای غیرمجاز در نقاط حاشیه‌ای شهرها و روستاها اشاره کرد و گفت: بسیار شاهد هستیم که برخی روستاها و نقاط حاشیه شهر شیراز در خارج از طرح هادی به ساخت و سازهای غیرمجاز پرداخته اند، گفت: در این راستا با پیگیری جدی سازوکار شفافی را مشخص کرده‌ایم مبنی‌بر اینکه شورای اسلامی روستا باید ضمن بررسی این تخلف‌ها سریعا به دهیار گزارش بدهد، دهیار سریعا به بخشدار گزارش دهد، بخشدار نیز به شهردار و شهرداری با حضور نیروی انتظامی و امور اراضی نسبت به تخریب اقدام کند و به دادستانی گزارش را ارائه بدهد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: