پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۰۱۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۸
با ورود به ماه ژوییه، نیم سال از اجرایی شدن مشارکت جامع اقتصادی منطقه ای (RCEP) می گذرد. در شش ماه گذشته در شرایط تشدید درگیری‌های ژئوپلیتیکی، چالش‌ های قوانین اقتصادی و تجاری بین‌المللی و گسترش همه ‌گیری کرونا در بعضی مناطق، RCEP قدرت و سرزندگی قوی نمایان شده است. از “ساخت” گروه ۱۰ کشور در ابتدای سال جاری تا “تلاش مشترک” کنونی ۱۳ کشور، “حلقه دوستان” کشورهای عضو RCEP به طور پیوسته گسترش می یابد و ارتباط و مبادلات متقابل اقتصادی منطقه ای مزایایی را برای تعداد زیادی از شرکت های وارداتی و صادراتی و مصرف کنندگان همراه آورده است.
بر اساس آمار گمرک پکن، در نیمه اول سال جاری، ۷۷۰ میلیون یوان کالاهای وارداتی و صادراتی در پکن از RCEP بهره مند شده اند و ۶۸۷ میلیون یوان کالای شرکت های صادرکننده از کاهش تعرفه حدود ۶٫۸۷ میلیون یوان در کشورهای وارداتی برخوردار شده اند.
RCEP به عنوان بزرگ ترین پلتفرم باز سازمانی جهان، حدود ۳۰ درصد از جمعیت، حجم اقتصادی و حجم تجارت سراسر جهان را تشکیل می دهد و دارای پتانسیل عظیمی از بازار است. پس از اجرایی شدن RCEP، در نهایت بیش از ۹۰ درصد تجارت کالا در منطقه به تعرفه صفر رسید. با اجرایی شدن RCEP، توسعه صنعت فرصت های جدیدی را به وجود آورده است.

فرودگاه بین ‌المللی بای یون شهر گوانگ جوئو یکی از سه قطب اصلی هواپیمایی چین است. شبکه خطوط آن سراسر جهان را پوشش می‌دهد که شامل ۲۳ خط به کشورهای عضو دیگر RCEP می‌شود. محصولات وارداتی مانند لوازم خانگی ژاپنی، میوه های آسیای جنوب شرقی و محصولات آرایشی کره جنوبی با مشوق های RCEP بیشتر وارد بازار مصرف چین شده است و مصرف کنندگان چین با قیمت مناسب تر و سریع تر محصولات مربوطه را خریداری می کنند. در نیمه اول سال جاری، بیش از ۱۰۰ هزار تن کالا از سایر کشورهای عضو RCEP از طریق این فرودگاه وارد چین شد که نسبت به سال گذشته ۴۹٫۸ درصد افزایش داشت.

در شهر نن جینگ، جو ی شنگ رییس اداره تعرفه گمرک این شهر گفت که از زمان اجرای RCEP، شرکت های تجارت خارجی فرصت های گسترده تری ناشی از سیاست تجارت آزاد دارند. کمک به شرکت ها در استفاده کامل از سیاست های ترجیحی RCEP و کشف فعالانه بازار بین المللی وسیله مهم برای حفظ یک اقتصاد باز باثبات و بلند مدت است. وضعیت شرکت‌های کلیدی در صنایع نساجی، شیمیایی، الکترونیک، خودرو، انرژی ‌جدید و سایر صنایع را عمیقا بررسی می کند و بهترین ترکیب ترجیحی را طراحی خواهد کرد تا به گسترش صادرات محصولات دارای برتری و واردات محصولات کلیدی فناوری کمک کند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مهدی زالزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: