پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۰۱۲۶
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۲
هر بار که مردم برای دفعه اول به آثار هنری برش کاغذی مانند برش‌های یک دختر زیبا، یک خانم مسن، و یک آبشار توسط هنرمند آثار مردمی خانم لی بائوفنگ نگاهی می اندازند، فکر می کنند که این آثار در واقع نقاشی‌های رنگ روغنی هستند، زیرا بسیار واقعی به نظر می رسند.
لی برای چندین دهه مشغول ایجاد و یا تحقیق درباره آثار هنری برش کاغذ بوده و جایزه‌های مختلفی در مسابقات ملی و بین المللی متعدد کسب کرده است. رویکردهای نوآورانه او برای خلق آثار برش کاغذ ذهن مردم را بازتر کرده است.
لی تکنیک‌های سنتی برش کاغذ را با ویژگی‌های سبک‌های مختلف نقاشی، از جمله نقاشی چینی و رنگ روغن ترکیب کرده است.

لی به یکی از خبرگزاری‌های چینی درباره آثار خود گفت: «من همچنین از تکنیک‌های برش کاغذ رنگی و چند لایه استفاده کرده‌ام تا جلوه‌های هنری‌ای که قصد بیانشان را دارم، ایجاد کنم. هر لایه از کل قطعه برش خورده کاغذی، از یک ورق کاغذ تک رنگی ساخته شده است و می توان آن را به عنوان یک اثر هنری تک لایه کامل در نظر گرفت. لی افزود که اکثر آثار هنری وی از بیش از ده‌ها لایه تشکیل شده اند.

لی حدود ۱۶ تا ۱۷ سال پیش شروع به تمرین تکنیک‌های برش کاغذهای رنگی و چند لایه کرد و به طور مکرر تمرین کرد تا در نهایت مهارتش را بیشتر کند.

این هنرمند آثار عامیانه یک بار بر اساس نقاشی رنگ روغنی که توسط یک هنرمند مشهور کشیده شده بود، یک اثر هنری برش کاغذی خلق کرد. این نقاش رنگ روغن عمیقاً تحت تأثیر کار تکمیل شده برش کاغذ قرار گرفت و گفت که آثار هنری لی بهتر از نقاشی رنگ روغن او است و هنر کاغذ بری می‌تواند انگیزه‌ تازه‌ای به هنر نقاشی رنگ روغن تزریق کند.

لی در ادامه افزود: «در دوران کودکی به برش کاغذ علاقه‌مند بودم و در این زمینه استعداد داشتم. لی در سال ۱۹۶۶ در یک خانواده کشاورز در استان جیلین در شمال شرقی چین به دنیا آمد و در سن ۶ تا ۷ سالگی از طریق برش کاغذ با یک قیچی شروع به ساختن آثار هنری کرد. مهارت‌هایی که او در کودکی از خود نشان داد بسیاری از اهالی روستایش را شگفت زده کرده بود.

اگرچه لی در سنین جوانی مدرسه را رها کرد، اما هرگز از یادگیری دست نکشید. او در اوقات فراغت خود مهارت‌های کاغذ‌بری را با پشتکار زیاد تمرین می‌کرد. لی سرانجام به لطف پشتکار و سخت کوشی در یک مدرسه حرفه‌ای پذیرفته شد و پس از فارغ التحصیلی از مدرسه در سال ۱۹۸۶، معلم یک مدرسه خصوصی شد.

لی در سال ۱۹۹۶ شروع به بازسازی چهره‌های رمان کلاسیک چینی با نام رویای عمارت‌های سرخ کرد. او برای درک بهتر چهره ها کتاب را بارها و بارها خواند.

مهارت‌ عالی او در خلق آثار هنری شخصیت‌های کلیدی «رویای عمارت‌های سرخ » را به خوبی نشان داد و توسط جوئو روچانگ، محقق برجسته چینی این رمان، مورد تشویق قرار گرفت.

لی در سال‌های اخیر، در کشورهایی مثل کره جنوبی، اندونزی، سنگاپور و روسیه نمایشگاه‌های هنری برش کاغذ و اجراهای زنده مختلفی برگزار کرده است و این هنر را در سراسر جهان ترویج می‌کند. او در سال‌های گذشته نزدیک به ده هزار دانش آموز را از نقاط مختلف سراسر کشور پرورش و آموزش داده است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مهدی زالزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: