پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۰۳۸۶
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰
تغییر و گذار دیجیتال یکی از اولویت‌های برنامه پنج ساله چهاردهم جمهوری خلق چین است. پکن پس از پایه‌گذاری یک بنیاد مستحکم برای اقتصاد دیجیتال، امیدوار است به مرحله بعدی ادغام فناوری دیجیتال با اقتصاد واقعی، عملکردهای اجتماعی و دولتی برای نوین‌سازی توسعه اقتصادی و توانمندی‌های حکمرانی وارد شود.
این روند دیجیتال‌سازی از شروع اپیدمی کرونا تسریع یافته به طوری که فعالیت‌های دولتی بیشتر و بیشتری آنلاین شده‌اند. پکن به شکل روز افزونی متعهد به ارتقاء همکاری با اقتصادهای در حال توسعه و نوظهور در حوزه دولت دیجیتال و حکمرانی دیجیتال است.
پاندمی کووید-۱۹ چین را قادر ساخت تا زیرساخت شهر هوشمندی که به شکل گسترده ساخته بود را محک بزند و در عین حال رشد و نوآوری در حوزه‌هایی مثل رباتیک و هوش مصنوعی را بیش از پیش به جلو ببرد.

دولت چین از فناوری‌های دیجیتال در مبارزه علیه کووید-۱۹ بهره بسیار برده و راه‌حل‌های داده‌محور شرکت‌های فناوری خصوصی را به خدمت گرفته است. این راه‌حل‌ها شامل ردیابی سفر، تشخیص چهره، هوش مصنوعی، پلتفرم‌های با محوریت بیگ دیتا و اپلیکیشن‌هایی در حوزه ارتباطات، پیش بینی بیماری و مدیریت منابع برای خدمات درمانی است.

طرح «چینِ دیجیتال» که در برنامه پنج ساله چهاردهم پیشنهاد شده، بر ارتقاء ساخت یک جامعه دیجیتال، هوشمندسازیِ خدمات عمومی، شهرها و محله‌ها و افزایش کارایی خدمات دولتی، مدیریت اطلاعات و عملیات‌ها، تمرکز کرده است.

این مفهموم حکمرانی هوشمند باور مهم فلسفه حکمرانی چین است که فقط محصور به آسانتر کردن بخش‌هایی مثل خدمات درمانی و آموزشی نیست بلکه به دنبال قابل‌زندگی‌تر کردن شهرهاست.

شهرهای هوشمند در چین به عنوان یک سکوی جامع برای کمک به مقامات محلی در راستای بهبود ارائه خدمات عمومی طراحی شده‌اند.

پاندمی کووید-۱۹ باعث تقویت تلاش‌های دولت چین برای صادرات فناوری شهر هوشمند خود در دوره‌ای است که تقاضای جهان برای ابزارها و خدمات دیجیتال فزونی یافته است.

شرکت‌هایی که محصولاتی مانند پهپادها، تجهیزات نظارت بر دما و سامانه‌های ردیابی به دولت در سراسر چین ارائه می‌کنند در یک جایگاه برتر برای کمک به دیگر کشورها به منظور پیشگیری و کنترل اپیدمی کرونا قرار دارند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مهدی زالزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: