پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۰۸۸۸
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴
خبرگزاری «رویترز» چهارشنبه 27 ژوئیه (5 مرداد) گزارش داد، سود شرکت‌های صنعتی چین بالاتر از آنچه مشخص شده بود پس از دو ماه افت، در ماه ژوئن به رشد مثبت خود بازگشته‌اند؛ این رشد مثبت با حمایت احیای مراکز تولیدی بزرگ صورت گرفته است.
بر اساس داده‌هایی که «دفتر آمار ملی چین» چهارشنبه منتشر کرد در ماه ژوئن، سود شرکت‌های صنعتی بالاتر از پیش‌بینی و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 0.8 درصد افزایش یافته است. لازم به ذکر است این شاخص در ماه مه در مقایسه با مدت مشابه سال 2021، 6.5 درصد کاهش یافته بود.

داده‌های ژوئن نشان می‌دهد شرکت‌های صنعتی با کمک تدابیر محرک دولت و کاهش اقدامات کنترلی کرونا رفته رفته در حال رهایی از تاثیر منفی اختلالات زنجیره تامین در سه ماهه دوم سال جاری بوده‌اند.

«جو هونگ» کارشناس ارشد آمار در «دپارتمان صنعتی دفتر آمار ملی چین» می‌گوید با کنترل موثر اپیدمی کرونا و احیای هر چه بیشتر زنجیره صنعتی، سود شرکت‌های صنعتی به شکل قابل توجهی بهبود یافته است.

در منطقه «دلتای رود یانگ تسه»،‌ که زمانی شدیدا از اپیدمی کرونا آسیب دیده بود، سود شرکت‌های صنعتی از کاهش 17.8 درصدی در ماه مه به افزایش 4.6 درصدی در ماه ژوئن تغیییر یافته است.

جو هونگ گفت به دلیل از سرگیری سرعت‌یافته کار و تولید در مناطق اصلی تولید خودرو مانند «شانگهای» و «جیلین»، سود صنعت تولید خودرو از یک کاهش به یک افزایش اساسی 47.7 درصدی تغییر یافته است.

گزارش مذکور تاکید دارد که بازگشت سود صنعتی دلگرم‌کننده است اما جو هونگ می‌گوید شرایط خارجی هر روز پیچیده‌تر شده و این نرخ سود شرکت‌های صنعتی هنوز در سطح پایینی قرار دارد.

شرکت‌های صنعتی ملی چین بالاتر از نرخ پیش‌بینی‌شده از ماه ژانویه تا ژوئن،‌ سود کلی 4.27 تریلیون یوانی را محقق کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یک درصدی را نشان می‌دهد. این نرخ رشد به مانند نرخ رشد ژانویه تا مه است.

بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکا در 27 ژوئیه، از 43 بخش صنعتی بزرگ چین، 23 صنعت شاهد افزایش سود قابل توجه یا اندک نسبت به ماه گذشته بوده و از روند کاهشی به روند افزایشی روی آورده‌اند.

21 صنعت نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش سود بوده و 15 صنعت با نرخ رشد صنعتی 51.2 درصدی به سودی دو رقمی دست یافته‌اند.

بر اساس تحلیلی که وب‌سایت «بلومبرگ نیوز» 26 ژوئیه (4 مرداد) منتشر کرد،‌ علی‌رغم وقفه ناشی از شیوع اخیر کرونا در بخش‌هایی از چین، احیای فعالیت‌های تجاری و بهبود اعتماد، نیروی فزاینده احیای اقتصادی چین در ماه ژوئیه قدرتمندتر شده است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مهدی زالزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: