پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۰۹۵۶
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۹
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از تولید سالانه 420 هزارتن پیاز خوراکی در این استان خبر داد و گفت: در این زمینه فارس رتبه سوم دارد.
مهدی صادقی با اشاره به اینکه پیاز خوراکی به صورت چهار فصل در این استان تولید می شود، تصریح کرد: سالانه 7700 هکتار از اراضی کشاورزی استان فارس به زیر کشت این محصول می رود.
به گفته وی؛ شهرستان های اقلید، کوار، سپیدان و شیراز بیشترین سطح زیرکشت این محصول را دارند و ارقام پیاز خوراکی کشت شده در این استان شامل مینروا، پریماورا، تگزاس، آفریگرو و حُبوب است.
او اظهار کرد: پیاز خوراکی تولید این استان علاوه بر مصرف داخلی به استان های تهران، اصفهان و آذربایجان صادر می شود.
صادقی با بیان اینکه پیاز خوراکی تولید پاییز در شهرستان های اقلید، آباده، سپیدان، بیضاء و پاسارگاد کاشته می شود، افزود: پیاز تولید بهاره در شهرستان های کازرون و داراب و پیاز تولید تابستانه در شهرستان های شیراز ، مرودشت ، کوار و فسا کاشته می شود.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان فارس بیان کرد: طرح استمرار کاشت پیاز با هدف تولید این محصول در فصل زمستان و در شهرستان  لارستان اجرا می شود.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: