پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۰۹۶۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۱
در دیدار انجمن نويسندگان، خبرنگاران و عكاسان ورزشی استان فارس عنوان شد
قاسم محمدی، رئیس انجمن نويسندگان، خبرنگاران و عكاسان ورزشی استان فارس به همراه جمعی از اعضای هیأت مدیره این انجمن، ضمن تشرف به آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ علیه السلام و زیارت مضجع شریف این امامزاده واجب التکریم با حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری، تولیت این بارگاه منور، دیدار و گفتگو کرد.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر کلانتری در این دیدار، ضمن بیان اهمیت وجود تشکل های مردمی گفت: تشکل‌ها و انجمن ها از ضرورت‌های مهم هر کشور به شمار می‌روند که تشکیل‌دهنده و تقویت‌کننده سرمایه های اجتماعی هستند که سبب پیشبرد بهتر امور و همدلی و همکاری میان مردم و مسئولان در حوزه های مختلف می‌شوند، بنابراین باید در تقویت و گسترش آن ها تلاش و کوشش شود.

وی ضمن تاکید بر اهمیت جوانمردی و پهلوانی در اسلام، به «حِلْفُ الْفُضول» اشاره کرد و گفت: «حِلْفُ الْفُضول»، اشاره به عهد و پیمانی دارد که پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) قبل از بعثت با عده‌ای از جوانان مکه در خانه عبدالله بن جدعان بسته بودند. کسانی که این پیمان را بستند سوگند یاد کردند تا ستمدیدگان و افراد غریبه‌ای را که وارد شهر می‌شوند و مورد ستم زورمندان واقع می‌شوند یاری کنند. «حلف‌الفضول»، پس از ظهور اسلام نیز محترم شمرده شد.
تولیت حرم مطهر ادامه داد: نمونه های تشکل و گروه هایی از این دست در اسلام و ایران بسیار هستند: همین "عیاران" گروهی بودند که طرفدار جوان‌مردی و بخشش و کمک به ضعیفان بودند و اصول اخلاقی و مبارزاتیِ ویژه‌ای را برگزیده و کمک به فقیران را پیشه خود ساخته بودند.

وی با اشاره به اهمیت حضور تشکل ها در حوزه های مختلف گفت: در دنیای امروز تشکل ها نقش مهمی در پیشبرد اهداف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و البته ورزشی دارند. شکل گیری انجمن نويسندگان، خبرنگاران و عكاسان ورزشي در استان فارس، اقدام با ارزشی است که می تواند با تعامل و همکاری سازنده و اصولی با سازمان ها و نهادهای ورزشی کشور و تبادل‌ افکار با شیوه‌های مناسب‌ رسانه ای،‌ برای ارتقاء فرهنگ‌ ورزش در کشور، گام های اساسی بردارد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر کلانتری در ادامه با اشاره به اهمیت صداقت در رسانه، گفت: یکی از ارزش های گم شده بشر در دنیای امروز، صداقت است. قدرت های استکباری بطور کلی بر روی صداقت خط بطلان کشیده ند و با هر مطلب کذب و دروغ سعی در فریب و انحراف اذهان عمومی در جهت پیشبرد مطامع ناصواب خود دارند.
وی خاطرنشان کرد: ما بعنوان یک ایرانی و یک مسلمان انقلابی با آن پیشینه روشن از جوانمردی، موظف هستیم در این حوزه باهمه وجود، اصل صداقت را رعایت کنیم و توجه داشته باشیم که در نهایت، طبق وعده های الهی، این صداقت است که بر کذب پیروز می شود. " يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَكُونُوا مَعَ الصَّادِقِينَ" اى كسانى كه ايمان آورده‌ايد، از خدا پروا كنيد و با راستان باشيد. (آیه ۱۱۹ سوره توبه). نویسندگی، خبرنگاری و عکاسی، میدان آزمونی در راستای رسیدن به این آیه شریفه و عمل به دستور الهی "كُونُوا مَعَ الصَّادِقِين" است.

تولیت حرم مطهر، در ادامه ضمن تاکید بر ضرورت حمایت از انجمن ها و تشکل های ورزشی گفت: از آنجاییکه این تشکل ها با ترویج امر ورزش، در ایجاد و افزایش روحیه نشاط و شادابی و امید به آینده در جامعه و مشارکت هر چه بیشتر جوانان در فعالیت های ورزشی و کشف استعدادهای برتر، نقش مهمی ایفا می کنند، لازم است مسئولان با حمایت خود در توسعه کمی و کیفی این تشکل ها، کوشا باشند. خیرین گرامی نیز در این زمینه می توانند کمک کنند. حرم مطهر حضرت احمدبن موسی علیهماالسلام نیز آماده هرگونه همکاری و حمایت معنوی از این تشکل های ارزشمند است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: