پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۱۰۰۳
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۳
دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، میزبان نخستین آئین «سوگواره ملی عاشورایی دانشگاهیان ایران اسلامی» با عنوان «راز تربت» و پنجمین شب شعر عاشورایی است.
مدیر امور فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه با اعلام این خبر افزود: با توجه به تاثیرگذاری قیام خونین حضرت سیدالشهداء(ع) بر عرصه هنری شیعه و ایجاد مکتب عاشورا در رشته های مختلف هنری، تلاش می شود تا با تعظیم و بزرگداشت این واقعه ماندگار و حماسی و روایت آن به زبان هنر، راهی مطمئن برای انتقال مفاهیم و ارزش های قیام خونین امام حسین(ع) بیابیم.

«عباس سلطانی» با اشاره به میزبانی برگزاری این دو رویداد فرهنگی و معنوی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و بر پایه تقویم تعیین شده، این آئین در شامگاه پانزدهم شهریور ۱۴۰۱ برگزار شده و آخرین مهلت ارسال آثار، تا پایان روز بیست و دوم مرداد ۱۴۰۱ است.

او محورهای این آئین را شامل «وقایع تاریخی مربوط به محرم الحرام سال ۶۱ هجری»، «شخصیت حضرت امام حسین(ع) و یاران با وفایش» و موضوع ویژه این آئین را «عاشورا و انتظار امام عصر(عج)» برشمرد.

به گفته مدیر امور فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز شاعران شرکت کننده در این آئین ملی، باید از گروه دانشجویان، استادان یا کارکنان یکی از دانشگاه ها و مراکز و موسسات آموزش عالی کشور بوده و هر شرکت کننده مجاز به ارسال حداکثر دو اثر به دبیرخانه جشنواره است.

او فرمت آثار ارسالی را به صورت تایپ شده، در دو قالب word و pdf با قلم Tahoma اعلام کرد و گفت: آثار تایپ شده در قالب ‌های دیگر و یا ارسال شده به ‌صورت عکس و تصویر، در این آئین ارایه و داوری نخواهد شد.

مدیر امور فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: ارسال اثر از سوی شرکت ‌کنندگان به منزله‌ ادعای مالکیت اثر بوده و در صورت اثبات عدم صحت موضوع، شرکت‌ کننده از دور رقابت ها حذف و عواقب آن به ‌عهده شخص مدعی است.

سلطانی با تاکید بر تمدید نشدن مهلت ارسال آثار به دلیل زمان بندی فشرده و دقیق، اعلام کرد: درج مشخصات هویتی، تحصیلی، نشانی و شماره تماس صاحبان آثار ارسالی ارائه شده به دبیرخانه ضروری است.

علاقه مندان به شرکت در این آئین ملی، می توانند آثار خود را حداکثر تا پایان روز بیست و دوم مرداد ۱۴۰۱ به نشانی الکترونیک razetorbat@gmail.com ارسال کنند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: