پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۱۰۱
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۸
میتوانید از فروشگاه های مواد قنادی لفاف یا ورقه های تزئینی برای نگهداری این شیرینی ها تهیه نمائید.

شیرینی شکلاتی

 مواد لازم:

بیسکوئیت کره ای: 300 گرم

شکلات قهوه ای تکه ای: 80 گرم

کره: 100 گرم

شکر: 200 گرم

تخم مرغ: 1 عدد

پودر کاکائو: 50 گرم

عرق بیدمشک یا یکی از عرقیات معطر: 20 میلی لیتر

 طرز تهیه:

بیسکوئیت ها را روی تخته کار (سطحی صاف) ریخته و با وردنه خرد کنید. شکلات را خرد کرده و به *روش بن ماری آب کنید. کره، شکر و تخم مرغ را آنقدر هم بزنید تا کرِم صاف و غلیظی بدست آید.

شکلات آب شده، پودر کاکائو، بیدمشک و بیسکوئیت خرد شده را با کرِم خوب مخلوط کنید. خمیر را به شکل استوانه ای به قطر 5 سانتیمتر رول کنید و در سلوفون بپیچید و حداقل 12 ساعت در یخچال بگذارید تا کاملا" سفت شود. سپس به ورقه هایی به ضخامت 1 سانتیمتر برش بزنید. میتوانید شیرینی های برش خورده را با احتیاط در کاغذهای روغنی تزئینی قرار داده و در ظرف بچینید.

کام تان شیرین!

*روش پخت بن ماری: در یک کاسه مقداری آب ریخته و روی حرارت بگذارید. در کاسه دیگری شکلات را بریزید و روی ظرف آب قرار دهید و مرتب هم بزنید تا شکلات ذوب شود. توجه داشته باشید که کاسه ی بالایی بایستی بزرگتر از دهانه ظرف محتوی آب باشد و ته کاسه ی حاوی شکلات نباید با آب جوش تماس داشته باشد. بلکه حرارت بخار آب موجب ذوب شدن شکلات شود.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: