پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۱۰۲
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۷
انتخاب عرقیات معطر به سلیقه و ذائقه خودتان بستگی دارد. پرتقال خشک را از خشکباری ها تهیه نمائید.
مواد لازم:

به: 2 کیلو

پوست رنده شده ی 1 لیموترش و 1 پرتقال

دارچین: 2 قاشق چایخوری

عرق بهارنارنج: 2 قاشق غذاخوری

برگه زردآلو یا پرتقال خشک (ریز شده): 100 گرم

شکر: 1 کیلو

فویل آلومینیومی برای داخل قالب

 
طرز تهیه:

به ها را 4 قاچ کرده و داخل شان را پاک کنید. پوست به ها را نگیرید. سپس در قابلمه ریخته و آنقدر آب اضافه کنید که روی به ها را بپوشاند. در پوش قابلمه را گذاشته و روی حرارت متوسط 45 دقیقه بپزید و پس از آن آبکش کنید.

به ها را در کاسه ریخته، پوست لیمو و پرتقال، دارچین و عرق بهارنارنج را هم اضافه کرده، روی کاسه را پوشانده و در طول شب در یخچال بگذارید.

فویل را داخل سینی فر یا یک قالب بزرگ و چهارگوش پهن کنید. توجه داشته باشید که صاف و بدون چین و چروک باشد. مخلوط به را در صافی ریخته و له کنید تا پوره ی صاف و نرمی بدست آید. سپس وزن کرده و به همان اندازه شکر اضافه کنید. پوره را در قابلمه ریخته، روی حرارت متوسط و با قاشق چوبی مرتب هم بزنید و بپزید تا زمانی که دیگر به قاشق نچسبد. حال برگه زردآلو (یا پرتقال خشک) را اضافه کنید. پوره را در سینی فر بریزید. بهتر است که ضخامت پوره 1 سانتیمتر شود. روی پوره را خوب صاف کنید.

سینی را در طبقه میانی فر قرار داده و پوره را با حرارت 50 درجه سانتیگراد به مدت 4- 3 ساعت بپزید تا خشک شود. نیازی نیست که فر را از قبل داغ کنید.

پس از اتمام زمان پخت، صبر کنید تا شیرینی کمی خنک شود. سپس به هر شکلی که دوست دارید برش زده و در شکر باقیمانده بغلتانید.

کام تان شیرین!
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: