پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۱۰۴
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۶
این شیرینی ها بایستی بصورت غوطه ور در روغن سرخ شوند. به همین خاطر به مقداری نسبتا زیادی روغن نیاز دارید. اگر دوست داشته باشید، میتوانید کشمش ها را 10- 5 دقیقه در یکی از عرقیات معطر بخیسانید.
مواد لازم:

آرد: 500 گرم

مخمر خشک: 40 گرم

شکر: 100 گرم

شیر نیمگرم: 125 میلی لیتر

ذره ای نمک

پوست رنده شده ی 1 پرتقال و 1 لیموترش

تخم مرغ: 2 عدد

کره: 75 گرم

کشمش : 150 گرم

برگه زردآلو (ریز شده): 75 گرم

روغن برای سرخ کردن

 

طرز تهیه:

آرد را در کاسه ای الک کنید. وسط آرد چاله ای تعبیه کرده، مخمر، ذره ای شکر، نیمی از شیر، و کمی از آرد را داخل چاله ریخته، با احتیاط هم بزنید. روی کاسه را پوشانده و 15 دقیقه کنار بگذارید تا مخمر فعال شود.

مابقی شکر، مابقی شیر، نمک، پوست پرتقال و لیمو، تخم مرغ ها و کره را هم داخل کاسه ریخته، همه مواد را خوب مخلوط کرده و ورز دهید. خمیر را 15 دقیقه استراحت دهید.

کشمش را 2 دقیقه در آب داغ بخیسانید. سپس در صافی بریزید تا خوب آبکش شوند. کشمش و برگه زردآلو را باهم مخلوط و به خمیر اضافه کنید. خمیر را کمی ورز داده و 15 دقیقه دیگر استراحت دهید.

روغن را در قابلمه ی متوسطی داغ کنید. بوسیله ی دو قاشق غذاخوری کمی از خمیر را برداشته، فرم داده و مرتب کنید و داخل روغن بیندازید. هر بار حدود 6 عدد را در قابلمه سرخ کنید. خمیرها را  10 دقیقه سرخ کنید، کافیست. فقط دقت داشته باشید که در حین پخت شیرینی ها را با کفگیر زیر و رو کنید تا یکنواخت برشته شوند.

شیرینی های سرخ شده را روی حوله کاغذی بگذارید تا روغن اضافه شان گرفته شود.

کام تان شیرین!
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: