پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۱۰۶۴
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶
رئیس هیات مدیره هلدینگ راه نو و نیروگاه روشن باد تایباد گفت: باد یک منبع پاک انرژی تجدیدپذیر است که هیچ آلودگی آب و هوایی ایجاد نمی کند و از آنجاییکه باد رایگان در این شهرستان به وفور در دسترس است می توان از آن برای تولید انرژی بهره مند شد.
گیتی آنلاین، علیرضا جامی در همایش معرفی توربین های بادی در مصارف خانگی و  کاهش هزینه‌ های مازاد برمصرف برق ویژه بانوان تایباد که با حضور یسرا خرسند رییس هیئت مدیره اولین نیروگاه بادی مردمی مروزیست خواف عصر دوشنبه 10 مردادماه در سالن مفاخر این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: وزش بادهای شدید در این منطقه مرزی نعمت الهی است که بزرگترین سرمایه محسوب می شود و اگر در خصوص استفاده بهینه از این سرمایه اطلاعات دقیق داشته باشیم می توانیم در راستای اقتصاد پایدار از آن بهره مند شویم.

وی افزود: باد یک منبع پاک انرژی تجدیدپذیر است که هیچ آلودگی آب و هوایی ایجاد نمی کند و از آنجاییکه باد رایگان در این شهرستان به وفور در دسترس است، می تتوان به راحتی آن را تبدیل به سرمایه کرد.

جامی بیان کرد: برای ادامه توسعه انسانی، در نهایت باید منابع انرژی یا عمل پایان‌ناپذیری پیدا کرد حتی اگر ذخیره‌ی نفت، گاز و ذغال سنگ برای 100 یا هزار سال موجود باشد، باز هم نمی‌توان به آن اکتفا کرد. به جز پیدا کردن راهی که بتوان بدون گرم شدن کره زمین این منابع انرژی را سوزاند و امروزه با رشد تکنولوژی می توان از توربین های بادی برای ذخیره انرژی بهره مند شد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: