پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۱۰۸۴
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۷
با حضور نماینده ولی فقیه در استان فارس؛
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در نشست شورای اخلاق دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز که با حضور رئیس دانشگاه و اساتید گروه اخلاق پزشکی برگزار شد، بر اهمیت توجه به اخلاق در تمامی حوزه ها تاکید کرد.

آیت الله «لطف اله دژکام» در این نشست با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بر اهمیت توجه به اخلاق در تمامی حوزه ها و به ویژه حوزه سلامت تاکید کرد و گفت: با وجود حجم بالای خدمات در حوزه سلامت، باید اخلاق در هر شرایطی مورد توجه باشد تا بتوانیم مسیری که مشخص شده است را ادامه دهیم.

این عضو هیات علمی گروه اخلاق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: تلاش های استاد تابعی در حوزه اخلاق پزشکی، هم در استان و هم در کشور نتایج خوبی داشته است و امروز دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز یکی از سه دانشگاه دارای مقطع PHD اخلاق پزشکی در کشور است.

آیت الله دژکام با بیان اهمیت حمایت از گروه اخلاق پزشکی و جایگاه علمی و آموزشی این گروه، اظهار کرد: کارهایی که در گروه اخلاق پزشکی تاکنون انجام شده مقدمه بوده است و فاصله زیادی داریم تا به نهادینه شدن اهداف اخلاق پزشکی برسیم و لازم است در این مسیر، حرکت ارزشمند استاد تابعی استمرار داشته باشد.

نهادینه سازی فرهنگ اخلاق مداری در مجموعه سلامت فارس به همت گروه اخلاق پزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در نشست شورای اخلاق دانشگاه، ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان بر اهمیت نهادینه سازی فرهنگ اخلاق مداری در مجموعه سلامت فارس با تلاش گروه اخلاق پزشکی تاکید کرد.

دکتر سید وحید حسینی، از تلاش های اساتید گروه اخلاق پزشکی به ویژه آیت الله دکتر «دژکام» در توسعه مباحث اخلاق پزشکی در محموعه سلامت استان قدردانی کرده و افزود: حضور اساتیدی مانند دکتر «سید ضیاء الدین تابعی» در این گروه تاثیرگذار و مایه افتخار دانشگاه و کشور است.

او از حضور اعضای گروه اخلاق پزشکی در این نشست به عنوان چهاردهمین برنامه دیدار با گروه های آموزشی دانشگاه یاد کرد که به صورت دوره ای در حال برگزاری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه دانشگاه باید مبداء خیر و تحولات باشد، گفت: باید در تمام زمینه ها برنامه ریزی و ساختار مشخص داشته باشیم تا بر مبنای این ساختارها، اقدامات لازم را انجام دهیم.

مسئول ارشد حوزه سلامت فارس اقدامات انجام شده در گروه اخلاق پزشکی دانشگاه را بسیار تاثیرگذار خواند و با اشاره به مجاهدت های اعضای مجموعه سلامت در دوران کرونا، فداکاری، ایثار و رعایت اخلاق را از مهمترین و ارزشمندترین اقدامات این مجموعه برشمرد.

اساتید گروه اخلاق پزشکی دانشگاه نیز در این نشست با اشاره به سابقه ۱۶ سال فعالیت این گروه آموزشی در حوزه های آموزشی و پژوهشی به ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده پرداخته و پیرامون راهکارهای توسعه و تقویت اهداف این گروه آموزشی تبادل نظر کردند.

نشست امروز شورای اخلاق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دیدار با اعضای گروه اخلاق پزشکی دانشگاه صبح امروز، یازدهم مرداد ۱۴۰۱ با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مشاور عالی رئیس دانشگاه، معاون آموزشی دانشگاه، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، مدیران ارشد دانشگاه و اساتید رشته اخلاق پزشکی دانشگاه در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز برگزار شد.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: