پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۱۱۰۴
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۰
اسدالله اسدی فردی که رسانه های اروپایی از او به عنوان «اسدالله الف» نام میبرند دبیر سوم سفارت ایران در اتریش بود که در تابستان ۲۰۱۸ به به اتهام اقدام برای بمب گذاری در تجمع “منافقین“ در آلمان بازداشت شد .
به گزارش گیتی آنلاین کردستان ، اقدامی از اساس غیر قانونی و نقض فاحش قواعد بین المللی که با لغو مصونیت دیپلماتیک او از سوی اتریش آغاز شد .
پرونده مشترکی که پلیس اتریش,بلژیک,فرانسه و آلمان با هدایت سرویس جاسوسی رژیم اشغالگر قدس(موساد) دنبال میکردند و مدعی بودند اسدی قرار است مواد انفجاری را به دست چند عامل در اروپا برساند جالب آنکه شرکت هواپیمایی اتریشی این ادعا را رد کرده است 
اکتبر ۲۰۱۸سه ماه بعد از بازداشت اسدی وی به بلژیک مسترد شد و در اقدامی غیر قانونی و غیر مستند دیپلمات کشورمان را به بیست سال حبس محکوم کردند.
گروهک تروریستی مفلوک "مناقین" پس از شکستهای متعدد ,رانده شدن از مرزهای ایران و دریوزگی کشور آلبانی بار دیگر بار دیگر در پی عقده گشایی از جمهوری اسلامی ایران است و اینبار ملعبه چند کشور اروپایی در جهت اهداف ضد انسانی و ضد ایرانی آنها قرار گرفته است.
جمهوری اسلامی ایران که خود بزرگترین قربانی تروریسم با داشتن ۱۷هزار شهید در این زمینه که بارها به صراحت خشونت و ترور را در همه جا محکوم کرده است و طبیعتا بازداشت غیر قانونی و خلاف کنسوانسیون وین "اسدالله اسدی" را بدعتی خطرناک میداند که کشورهای اروپایی در زمینه نقض مصونیتهای دیپلماتیک گذاشته اند.
اما به نظر جریان نیاز به تعمق بیشتری دارد , سال۹۵پزشکی سوئدی_بلژیکی به نام احمدرضا جلالی در پوشش کارگاه و مدیریت بحران و در واقع برای جاسوسی به ایران سفر کرده بود بازداشت و از سوی دادگاه به اعدام محکوم شد
اگر چه او تابعیت سوئد را دارد اما در دانشگاه بروکسل تدریس کرده و ازین جهت به بلژیکی ها مرتبط است ازین رو به نظر میرسد اروپایی ها از پرونده دروغینی که برای دیپلمات کشورمان "اسدالله اسدی"ساخته اند میخواهند به عنوان برگ برنده ای برای آزادی "احمدرضا جلالی" استفاده کنند.
شاید بتوان تصویب معاهده تبادل زندانیان در پارلمان بلژیک  در هفته گذشته را نیز اقدامی در همین راستا دانست, هرچند دادگاهی در بلژیک با این معاهده مخالفت کرده است اما به نظر آنها به دنبال تبادل جاسوس محکوم به اعدامشان با دیپلماتیک بی گناه ایرانی هستند .
از سوی دیگر بعد ار درگیری نظامی روسیه و اوکراین و بحران انرژی که در اروپا پدید آمده اتحادیه اروپا به دنبال جایگزینی برای آن است و بارها در مذاکرات خود خواهان بازگشت نفت ایران به بازار جهانی بوده اند 
در نهایت آنچه عیان و مشخص است قربانی شدن "اسدالله اسدی" در بازیهای سیاسی کثیف دول اروپایی و وجه الصالحه قراردادن او برای آزادی اتباع جاسوس خود هستند امید است وزارت خارجه و دستگاه قضا برخوردی عزت مندانه با این پرونده ها  داشته و زمینه آزادی دیپلمات اسیر کشورمان نیز فراهم گردد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:علی کرمی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: