پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۱۱۱۸
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۳
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز چهارشنبه، دوازهم مرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.
در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۹۲ هزار و ۷۹۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۴۳ هزار و ۷۰۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۸۷ هزار و ۴۰۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۴ هزار و ۷۲۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۰۵ هزار و ۳۹۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۸ هزار و ۹۸۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۸۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۳۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۵۵ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۱ هزار و ۲۷۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۱۹۵ هزار و ۹۷۸ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۶ هزار و ۵۱ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۲ هزار و ۸۸۶ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۵۸ هزار و ۴۴۲ دُز نوبت سوم و ۷۸ هزار و ۵۹۹ دُز یادآور واکسن بوده است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: