پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۱۱۳۷
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۳
مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان از تشدید نظارت دامپزشکی بر کشتار بهداشتی دام طی ایام محرم در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گیتی آکلاین، مهدی حسینی، مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت:  ۵۵ اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی بمنظور نظارت بر کشتار دام قربانی در استان فعالیت خواهند کرد.

وی افزود:  ٢٨ دامپزشک، ۶٠ ناظر بهداشتی و ١١ ناظر شرعی بر کشتار دام قربانی جهت تهیه نذورات در ایام محرم و صفر نظارت شرعی و بهداشتی خواهند داشت.

مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان بابیان اینکه شهروندان از کشتار دام در ملا عام خودداری کنند، تصریح کرد: شرایط برای ذبح بهداشتی و شرعی دام‌ها در کشتارگاه‌ها فراهم شده است و در روزهای تاسوعا و عاشورا بازرسین بهداشتی و ناظرین ذبح شرعی در قالب اکیپ‌های ثابت و سیار کنترل و نظارت بهداشتی و ذبح شرعی دام‌ها را به صورت رایگان انجام خواهند داد.

 حسینی افزود: از عزاداران حسینی درخواست می شودتا کشتار دام قربانی خود در را کشتارگاه های صنعتی سطح استان انجام دهند. 


وی تصریح کرد: همچنین توصیه می‌شود مصرف گوشت دام‌های قربانی پس از طی جمود نعشی و در شرایط سرد (نگهداری گوشت استحصالی به مدت حداقل 24 ساعت در دمای صفر تا چهار درجه سانتی گراد پس از کشتار) انجام شود و از کشتار دام‌هایی که دارای نشانه‌های غیر طبیعی، آلودگی‌های انگلی خارجی و قارچی و نیز تب‌دار هستند خودداری کنند.


وی باکید براینکه ارتقاء سلامت و بهداشت عمومی منوط به ارتقاء فرهنگ عمومی است، گفت: رسانه ها می توانند در این بخش حضوری فعال داشته باشند.

مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان از شناسایی ۷۸۲ متخلف در عرصه توزیع فرآورده خام دامی خبر داد، گفت: از ابتدای سالجاری نیز بیش از ۱۲ هزار مورد بازدید از مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده خام دامی استان انجام شده است.

حسینی افزود: همچنین در این بازدیدها یک‌هزار و ۸۰۰ تن فرآورده ضبط شده، ۱۴۹ مورد نمونه برداری و ۱۴۹ مورد ارجاع به مراجع غذایی وجود داشته است.

وی تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۳ تن فرآورده غیرقابل مصرف انسانی در سیستان و بلوچستان معدوم و ۱۰۱ واحد نیز پلمپ شده است.

مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: ۲ میدان دام جدید نیز در زاهدان در حال راه اندازی است تا شرایط بهتری برای ارائه دام به همشهریان ایجاد شود.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: