پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۱۱۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۸
مدیر کل دامپزشکی فارس:
مدیر کل دامپزشکی استان فارس گفت: با توجه به شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در این استان، 11 مركز کشتار و عرضه غيرمجاز و غير بهداشتی گوشت در مسير شيراز به سروستان پلمپ شد.
حمیدرضا ناظمی با بیان اینکه سلامت هم استانی های عزیز خط قرمز است و در این خصوص با هیچ احدی مسامحه ای نخواهیم داشت، تصریح کرد: پرونده متخلفان به منظور طی مراحل قانونی به مراجع ذی صلاح  ارجاع شده است.
وی با اشاره به شیوع تب کریمه کنگو در کشور و استان فارس اظهار کرد: اداره کل دامپزشکی دامپزشکی این استان در تلاش مستمر برای کنترل این بیماری و سایر بیماری های مشترک بین انسان و دام است و علی رغم این تلاش ها تاکنون سه نفر در استان فارس به این بیماری مبتلا و پس از بستری شدن در بیمارستان درمان شدند.
ناظمی با بیان اینکه طرح مبارزه با کشتار غیرمجاز با محوریت اداره کل دامپزشکی در حال اجرا است، افزود: از ابتدای سال تاکنون 70 مركز عرضه غير مجاز و غیر بهداشتی گوشت در ورودی های شهر شیراز پلمپ و متخلفین به مراجع قضایی معرفی شدند.
مدیر کل دامپزشکی استان فارس تاکید کرد: شهروندان گوشت مصرفی خانوار را از مراکز مجاز عرضه گوشت قرمز و دارای برچسب و مهر دامپزشکی خریداری کرده و از خرید دام زنده و  کشتار دام در خارج از کشتارگاه جداً خودداری کنند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: