پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۱۱۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۸
مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت: برداشت انگور از سطح 3 هزار و 350 هکتار از تاکستان های این شهرستان آغاز شد.

گیتی آنلاین، محمد شجعی اظهار کرد: احداث باغ انگور یکی از کسب و کارهای خیلی عالی و پر درآمد است که می‌توان به آن فکر کرد و در صورتی که زمین و آب و هوای منطقه مناسب کشت باشد روی آن سرمایه‌گذاری نمود. 

 وی افزود:انگور یکی از به صرفه‌ترین محصولات کشاورزی است و هیچ‌گونه ضایعاتی ندارد و از صفر تا ۱۰۰ مراحل رشد، قابلیت این را دارد که برای کشاورز درآمدزایی کند. 

شجعی بیان کرد: برگ، غوره، میوه، کشمش، صنایع نوشیدنی، کنستانتره و بسیاری از فراورده‌های جانبی از محصولات قابل فروش یک تاک انگور هستند.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر مطرح کرد: این شهرستان با سطح زیر کشت 3 هزار و 350 هکتار رتبه دوم استان را از نظر سطح زیر کشت دارد که با برنامه ریزی و توجه بیشتر پتانسیل زیادی برای پیشرفت و افزایش عملکرد این محصول در منطقه وجود دارد. 

او تصریح کرد: با توجه به خشکسالی های اخیر و کاهش 20 درصدی تولید متوسط عملکرد میزان تولید انگور در باغات شهرستان 18 تن در هکتار می باشد که از مهمترین ارقام کشت شده می توان به رقم پیکامی،عسکری،یاقوتی،رزقی،ریش بابا،لل و صاحبی اشاره کرد.

شجعی خاطرنشان کرد: 30 درصد انگور تولید شده شهرستان به مصرف تازه خوری و مابقی با تبدیل شدن به کشمش به کشورهای حوزه خلیج فارس،روسیه و حتی اروپا صادر می شود.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر افزایش قیمت نهاده های مرتبط ، قطعی برق چاه موتور های آب کشاورزی ،نوسانات قیمتی و عدم وجود صنایع تبدیلی و بسته بندی را از جمله مشکلات حوزه انگور شهرستان عنوان کرد.

انتهای پیام
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: