پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۱۲۰۶
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۷
خرداد ماه امسال بود که پخش خبری دنیا را تکان داد , کشف بقایای ۲۱۵ کودک در محل سابق مدرسه شبانه روزی " کامپلوس" که فرزندان بومیان کانادا در آنجا نگهداری میشدند.
به گزارش گیتی آنلاین کردستان ، کشف گورهای دسته جمعی متعلق به کودکان سرخپوست(بومی) در کانادا یکی از خبرهای تکان دهنده سال ۲۰۲۲بود , کودکانی که قربانی تجاوز و جنایت مبلغان استعمارگر مسیحی شده اند.
طی سالهای ۱۸۳۱ تا۱۹۹۶مدارسی وابسته به کلیسای کاتولیک در کشور کانادا ساخته میشوند که هدف از تاسیس آنها همانند سازی فرهنگی (استحاله) کودکان بومی اعلام شده بود. 
از اواخر قرن ۱۹میلادی حضور کودکان در این مدارس الزامی بوده, مقامات کانادایی کودکان بومی را به زور از والدینشان جدا میکردند و برای پیشبرد پروژه همگون سازی فرهنگی به این مدارس شبانه روزی میفرستادند
نه تنها این کودکان از استفاده از زبان مادری و عمل به سنتهای بومی محروم میشدند حالا مشخص شده که در معرض تعرض و تجاوز مبلغان کلیسا بوده و حدود شش هزار نفر از آنها به طرز وحشیانه ای به قتل رسیده اند.
این در حالی است که گمان میرود دهها مکان کشف نشده اجساد قربانیان وجود داشته باشد.
در پی این رسوایی نخست وزیر کانادا از "پاپ فرانسیس" خواست برای دلجویی از خانواده قربانیان به این کشور سفر کند.
با وجود سفر پاپ بسیاری این سفر را صرفا حرکتی نمایشی خوانده و معتقدند او عزمی برای دست یافتن به راه حلی مشخص در زمینه رسیدگی به شکایات بومیان از اصحاب کلیسا و استیفای حقوق آنان نداشته.
دادن وعده های مبهم در مورد تحقیق درباره این جنایت بدون هیچ گونه ضمات اجرایی بسیاری را را به این فکر واداشته که در صورت عدم برخورد قاطع کلیسا در آینده شاهد چه رسوایی های از سوی مبلغان خواهیم بود? و آیا اقدامی در جهت تسکین تالمات روحی بازماندگان انجام میگیرد یا نه؟
پاپ در این سفر حتی بحث پرداخت غرامت به خانواده قربانیان را هم مطرح نکرد و هیچ برنامه مدونی برای بهبود شرایط کسانی که دهه ها تحت ستم و خشونت بوده اند را ارائه نکرد.
بومیان کانادایی بازمانده از فاجعه کشتار در مدارس شبانه روزی وابسته به کلیسای کاتولیک  در دیدار با پاپ فرانسیس خواستار دسترسی بدون محدودیت به اسناد و مدارک این جنایت شدند که بازهم پاسخی درخوز از بالاترین شخصیت مذهبی کاتولیکها دریافت نکرند و صرفا شاهد ابراز تاسف و عذر خواهی وی بودند.
حیرت انگیز است که دول غربی و رسانه های آنان که شبانه روز در حال اسلام هراسی بوده و سعی در نشان دادن چهره ای کریه از کشورهای مسلمان هستند  سعی در ارائه مسیحیت به عنوان دین صلح ک برابری در مقابل اسلام به عنوان نماد خشونت هستند در مقابل چنین جنایتی تصمیم به سکوت گرفته اند که در واقع نشان از حمایت از جبهه باطل دارد سکوت در این شرایط
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:علی کرمی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: