پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۱۲۱۴
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲
معاون وزیر جهاد کشاورزی:
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به وسعت 135 میلیون هکتاری عرصه های کشور گفت: به منظور پیشگیری از خسارت های سیل هنوز 90 میلیون هکتار از این عرصه ها نیازمند اجرای طرح های آبخیزداری است.
فریبرز عباسی در حاشیه سفر به شهرستان های شمالی استان فارس و بازدید از خسارت های سیل تصریح کرد: در سال های گذشته سالانه یک تا یک و نیم میلیون هکتار با اعتباراتی که وجود داشته دولت می توانسته طرح های آبخیزداری انجام دهد.
این مقام مسئول با با بیان اینکه قرار است برنامه ای جدید با اعتبارات ویژه برای اجرای طرح های آبخیزداری تدوین شود، اظهار کرد: این برنامه پس از تهیه توسط مقام عالی وزارت در هیات دولت مطرح خواهد شد و منابع اعتباری آن مشخص خواهد شد تا طرح های آبخیزداری نسبت به گذشته با سرعت بیشتری دنبال شود.
او با تاکید بر اینکه با اجرای طرح های آبخیزداری شاهد خسارت های سیل نخواهیم بود یا از شدت آن کاسته خواهد شد، ابراز کرد: در مناطق سیل زده شهرستان های بوانات، خرم بید و سرچهان طرح‌های زیربنایی آب و خاک در اثر سیل آسیب دیده بودند؛ هر کمکی بتوانیم به این مناطق محروم، قدر دان و شهید پرور خواهیم کرد.
عباسی با اشاره به اینکه در بعضی از جاها کار خیلی فوری و فوتی است و آبرسانی به باغات و مزارع پایین دست قنوات آسیب دیده از سیل ضروری است، افزود: دستورات لازم در محل داده شد که با اعتبارات استانی، خودیاری مردم و کمک بسیج سازندگی و سایر اعتباراتی که در استان هست کار شروع شود. 
به گفته وی؛ اعتبارات دولتی هم برای تزریق و کمک به مردم و تسریع در انجام کارها به استان و شهرستان تخصیص داده خواهد شد.
این سفر به دعوت رحیم زارع نماینده مردم شهرستان های آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی و به همراهی محمد جواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، محمد مهدی برومندی معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی و مجتبی دهقان پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس روز جمعه چهاردهم مردادماه انجام شد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: