پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۱۲۲۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۷
عسکری تاکید کرد:
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: قنواتی که از سیل آسیب دیده‌اند حتما با اولویت و در قالب اعتبار مشخص لایروبی می شوند تا در بحث انتقال آب مشکلی نباشد.
محمد جواد عسکری با اشاره به ماموریت رئیس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون های کشاورزی و عمران مجلس برای ارزیابی خسارت های سیل و در حاشیه سفر به شهرستان های شمالی این استان تصریح کرد: هر چه سریعتر باید نسبت به احیا و بازسازی قنوات آسیب دیده اقدام کرد. 
نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گفتگوی خود با استاندار فارس اظهار کرد: به منظور تسریع در بازسازی ابنیه زیر بنایی دستگاه های متولی ادواتی را که مورد نیاز است مانند لودر و بیل مکانیکی در اختیار فرمانداری شهرستان ها خواهند گذاشت. 
عسکری به تماس خود با مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی نیز اشاره کرد و افزود: قرار بر این شد که بعد از تعطیلات عاشورا دستگاه های متولی بیایند پای کار و امهال و استمهال وام های خسارت دیده گان را دنبال کنند.
او به ظرفیت اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در مهار و کنترل سیلاب ها و کاهش خسارت های آن نیز اشاره و ابراز کرد: درآمدهای سازمان جنگل‌ها و مراتع طبق قانون جدید به جای واریز به خزانه توسط این تشکیلات امکان هزینه دارد از این رو یک فرصت مناسب به منظور محقق شدن اینگونه طرح‌ها و برنامه‌ها حاصل شده است.
این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه لازم است در اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری با مطالعات دقیق و برنامه‌ریزی در قالب اعتبارات منطقه‌ای اعتبارات لازم اختصاص داده شود، اضافه کرد: ما هم در مجلس شورای اسلامی تلاش می‌کنیم تا با جذب اعتبارات محرومیت‌زدایی استانی و ملی این طرح جامع در قالب یک نهضت ملی برای تحقق اهداف مربوط به حفظ و تقویت منابع آبی آغاز شود. 
این سفر به دعوت رحیم زارع نماینده مردم شهرستان های آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی و با حضور محمد مهدی برومندی معاون امور باغبانی و فریبرز عباسی معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و مجتبی دهقان پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس جمعه چهاردهم مرداد ماه انجام شد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: