پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۱۲۷۷
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۲
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در جریان سیل اخیر به 13 مزرعه تکثیر و پرورش ماهیان سردآبی، خسارتی به ارزش 237 میلیارد و 500 میلیون ریال وارد آمد.
علی فلاحی تصریح کرد: بروز سیل موجب تلف شدن بیش از 300 تن ماهی پرواری و تخریب زیر ساخت ها و تاسیسات این مزارع از جمله بندهای انحرافی، کانال های آبرسانی، دیوارهای جانبی، پل ها و جاده ها شد.
این مقام مسئول با بیان اینکه استخرهای خسارت دیده در شهرستان های سپیدان، اقلید، مرودشت، خرم بید، فراشبند و کازرون قرار دارد، اظهار کرد: توصیه ما به بهره برداران حوزه شیلات استفاده از ظرفیت بیمه محصولات کشاورزی برای مدیریت خسارت مخاطرات است.
به گفته وی؛ با توجه به تغییرات ایجاد شده در قوانین بیمه محصولات کشاورزی بچه ماهیان از مبدا و مراکز تکثیر تحت پوشش قرار می گیرند و اتحادیه های آبزی پروری نیز به عنوان کارگزار امکان صدور بیمه نامه برای مزارع دارند. 
فلاحی یاد آور شد: در سال زراعی گذشته 20 مزرعه پرورش ماهی تحت پوشش بیمه قرار داشتند که نزدیک به 300 میلیون ریال غرامت از سوی بیمه گر به مراکز خسارت دیده پرداخت شده است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: