پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۱۲۸۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۵
مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از رفع تصرف یک هزار و ۳۵۰ متر مربع از اراضی دولتی این استان در طرح تشدید تاسوعا و عاشورای حسینی یگان حفاظت از اراضی این اداره کل خبر داد.
گیتی آنلاین-به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، عطاء اله اکبری اظهار داشت: با دقت، هوشیاری و تلاش کارکنان فرماندهی یگان حفاظت اراضی این اداره کل، چهار مورد تعرض به اراضی دولتی در سطح استان رفع تصرف و به بیت المال بازگردانده شد.

وی ادامه داد: اراضی ملی رفع تصرف شده این مدت دارای ارزش حدود ۶ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال بوده که با تلاش ماموران حفاظت اراضی و پیشگیری از وقوع تصرفات و با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی آزاد شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: یگان حفاظت این اداره کل با توجه به مسئولیت و وظایف خود بدون اغماض با سودجویان و متعرضان به اراضی ملی و دولتی به صورت جدی و قانونی برخورد می کند.

وی از شهروندان خواست در زمان خرید زمین و ملک درباره اسناد قانونی از قبیل اخذ سند از سازمان‌های مربوطه استعلام صورت گرفته چراکه بسیاری از افراد قولنامه ملکی را خریداری و بعد مشخص شده که ملک خریداری شده جزء اراضی ملی و دولتی بوده و در این صورت خریدار با رفع تصرف اراضی ملی متحمل ضررهای غیرقابل جبران خواهد بود.

اکبری اطلاع رسانی مردمی را عاملی موثر در کاهش تصرف اراضی دولتی اعلام و خاطر نشان کرد: شهروندان هرگونه اخبار و اطلاعات در زمینه تصرف، تعرض، تجاوز و دخالت افراد سودجو در اراضی دولتی را که مشاهده کرده و یا به نحوی از آن اطلاع پیدا می کنند، می‌توانند از طریق شماره تلفن گویای ۱۶۵۶ این یگان را در جریان بگذارند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: