پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۱۳۴۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۱
در نشست ۵۲۰ ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه تاکید شد؛
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در پانصد و بیستمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، گسترش پوشش واکسیناسیون کرونا را راهکار اساسی برای عبور از موج هفتم کرونا عنوان کرد.
دکتر «عباس رضاییان زاده» ضمن تسلیت شهادت حضرت امام سجاد(ع)، بر ضرورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و در کنار واکسیناسیون تاکید کرد و گفت: افراد بالای ۱۸ سال که از دریافت نوبت سوم واکسن آنان دست کم شش ماه می گذرد، می توانند برای دریافت نوبت یادآور (نوبت چهارم) به مراکز تزریق واکسن مراجعه کنند.

او با اعلام آمادگی مراکز واکسیناسیون استان برای خدمت رسانی به مراجعان افزود: مردم می توانند برای دریافت نشانی مراکز و آخرین اطلاعات مربوط به نوع واکسن و ساعت کاری مراکز واکسیناسیون و یا تغییرات احتمالی برنامه، به پایگاه اینترنتی http://covidvaccine.sums.ac.ir مراجعه کنند.

معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه در روز عاشورای حسینی نیر واحد سیار واکسیناسیون در شیراز فعال بوده است، گفت: تا کنون، ۹۳ و ۸۶ صدم درصد جمعیت هدف استان واکسن دُز اول، ۸۷ و ۹۳ صدم درصد دُز دوم، ۴۹ و ۶۸ صدم درصد دُز سوم و ۲ و ۸۴ صدم درصد دُز یادآور را دریافت کرده اند.

دکتر رضائیان زاده ابراز امیدواری کرد با توجه به اهمیت دریافت به موقع واکسن در افزایش ایمنی فردی و عمومی نسبت به این بیماری، مردم فارس در این زمینه مشارکت جدی داشته و برنامه واکسیناسیون خود را تکمیل کنند.

در این نشست وضعیت ابتلا در مناطق مختلف استان، روند اجرای برنامه واکسیناسیون کرونا در فارس، علت های جان باختن مبتلایان طی روزهای اخیر، وضعیت سلامت افراد بستری در بخش های عادی و مراقبت ویژه بیمارستان های استان، روند خدمت رسانی به مبتلایان و میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی بررسی شد.
 
دیگر مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست گزارشی از اقدامات حوزه خود در راستای مدیریت این بحران، روند اجرای مصوبات پیشین ستاد، آمار روزانه واکسیناسیون در مناطق مختلف استان، علت جان باختن جانباختگان ناشی از کرونا طی چند روز گذشته در فارس و شیوه خدمت رسانی به مبتلایان و مراجعان در بیمارستان های شیراز و شهرستان های استان ارائه کردند.

پانصد و بیستمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز صبح امروز، نوزدهم مرداد ۱۴۰۱، در دفتر ریاست دانشگاه و با حضور مدیران و مسئولان ارشد دانشگاه برگزار شد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: