پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۱۳۵۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۰
طی مراسمی از پوستر هنرواره عاشورایی با محوریت زبان بلوچی که با عنوان «امام حسینی ازمی مراگش» طراحی شده، رونمایی شد.
به‌گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، مصطفی سیاسر، رئیس حوزه‌هنری انقلاب‌اسلامی سیستان و بلوچستان در نشست با اصحاب رسانه که در سالن جلسات حوزه هنری برگزار شد،اظهار داشت: عاشورا یک نشانه و نماد هویتی است که  به مثابه یکی از بزرگترین تراژدی های تاریخی از نسلی به نسل دیگر انتقال یافته است.

وی افزود: از آنجاییکه همدردى عاطفى و همنوایى روحى با عاشورا و شهادت امام حسین علیه السلام و یارانش اختصاص به شیعیان ندارد، هنرواره عاشورایی با محوریت زبان بلوچی  برای نخستین بار در سال ۹۹ آغاز به کار کرد و در این هنرواره شاعرانی از استان های همجوار همچون هرمزگان مشارکت داشتند.

وی با اشاره به اینکه، دومین هنرواره امام حسینی ازمی مراگش هم از امروز آغاز بکار کرد، تصریح کرد: علاقمندان می توانندآثار خود را در قالب شعر بلوچی، ترانه بلوچی، داستان کوتاه، دل‌نوشته و نواهای سنتی قوم بلوچ در ایام محرم، به نشانی هنرواره ارسال کنند.
  

رئیس حوزه‌هنری انقلاب‌اسلامی سیستان و بلوچستان، گفت:  کار داوری آثار ۲۶ تا ۲۸ شهریور امسال  و ۳۰ شهریور مراسم اختتامیه هنرواره عاشورایی  در ایرانشهر برگزار می‌شود و از شعرای پیشکسوت و آئینی قوم بلوچ تقدیر خواهد شد.

 سیاسر با اشاره به اینکه،تقدیر از برگزیدگان و افراد برتر سبب رشد یک جامعه می شود، تصریح کرد: این هنرواره فرصتی است،  برای نشان دادن ارادت هنرمندان بلوچ به امام‌حسین (ع)، استعدادیابی هنری و تقدیر از آثار برتر است.


وی تصریح کرد: لازم است تا اصحاب رسانه چهره واقعی استان را به دیگران معرفی کنند بویژه که بسیاری از هموطنان مان از ارادت اهل سنت نسبت به اهل بیت اطلاعی ندارند.


رئیس حوزه‌هنری انقلاب‌اسلامی سیستان و بلوچستان، گفت:فراهم کردن زمینه برای ماندگاری فرهنگ شفاهی مردم منطقه و انعکاس ارادت مردم منطقه به دیگر استانها از جمله اقدامات حوزه هنری است.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: