پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۲۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۱
کیانوش ایازی مطرح کرد:
کیانوش ایازی نویسنده و کارگردان تئاتر جشنواره ها را سرآغاز پدید آمدن هنرمندان خوش فکر دانست.
به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین، چندی پیش، سومین جشنواره تئاتر تک نفره خلاق «ایثار» برگزیدگانش را شناخت که نمایش «آنها» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی کیانوش ایازی، در بخش های طراحی صحنه موفق به دریافت لوح تقدیر و برگزیده سوم بخش کارگردانی رویداد شد از این رو به این بهانه گفتگویی با او ترتیب دادیم.
کیانوش ایازی در توصیف نمایش «آنها» گفت: «آنها» نشانگر انسانهایی بود که بین مرگ و انسانیت، انسانیت را انتخاب کردند. انسان هایی که دیدن آن ها حس خوبی در دنیای پرزرق و برق امروزی ایجاد می‌کند و گاهی می شود به دنیایی با انسانهای خوب امیدوار بود و ماند.
این کارگردان درباره دلیل شرکت در سومین جشنواره تئاتر تک نفره خلاق «ایثار» عنوان کرد: ساختار اجرایی و استفاده از تکنیک متفاوتی در این نمایش باعث شد با توجه به عنوان جشنواره که روی خلاقیت تاکید دارد، اثر را ارسال کنم.
این نویسنده تجربه اش از شرکت در جشنواره تئاتر «ایثار» را اینگونه بیان کرد: بی شک تمام جشنواره ها سرآغاز پدید آمدن هنرمندان خوش فکر و ایجاد رقابت بین نگاه های متفاوت و ایجاد انگیزه میان شرکت کنندگان جهت رسیدن به اهداف فکری و اجرایی خود هستند. جشنواره تئاتر تک نفره خلاق «ایثار» هم از این امر مستثنا نبود و در واقع نگاه تخصصی تری به هنر نمایش داشت. 
این فعال هنری راجع به جایگاه جشنواره ها و اهمیت آنها در عرصه هنر خاطرنشان کرد: جشنواره ها بسیار اهمیت دارند چون باعث ظهور افراد و تفکرات نو و ایجاد انگیزه برای ساخت نمایشهای خلاقانه و متفاوت می شوند.
کیانوش ایازی در سخنان پایانی در توضیح نقص موجود در اکثر جشنواره های تئاتری گفت: من از اساس با شیوه تقسیم جوایز میان همه گروه های نمایشی در جشنواره ها مخالفم چون گاهی دیده و شنیده می‌شود که جوایز تقسیم شده است در صورتی که وقتی یک نمایش بهتر است باید تمام حقش را بگیرد. همچنین، نکته بعدی فاصله بین آغاز و پایان جشنواره هاست که گاهی تا یک سال طول میکشد تا هنرمندان نتایج عملکردشان را بگیرند و این خودش یک ایراد بزرگ به حساب می آید.

خبرنگار گیتی آنلاین: فرزاد جمشیددانایی 
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: