پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۲۸۱۴
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶
محرم مگر سیاه پوشیدن است نه همانند ققنوس سوختن و نو شدن است
فرشته بامری-  رسیدن به تو همچون پلک به هم زدنی بود 
یک صبح دلچسب در نخلستانهای کوفه،عمود 1285  همان ورودی کربلا بین الحرمین ،همه از شرق و غرب رنگباخته سیاه و سفید کمی آنسوتر موکبی  مهیای پذیرایی و کودکی نارنج بدست، فریاد چای ایرانی شیرداغ،  آخ چگونه می شود همه  پیاده رو های جهان بوی تو دهد و  همه ذرات جهان مدح تو  که هر مکان کربلاست و  هر زمان عاشوراست.

عمود 1452 آخرین عمود، گوش کن زمین قصه می گوید،یکی بود یکی نبود، 32 تن سواره 40 تن پیاده، پرچم دار لشکر ابوالفضل است و اقامه نماز صبح، دشمن اما لجوج و مغرور  خطبه های صلح اما بی اثر  حر به خیمه  برگشت.

اندکی بعد آغاز جنگ و  آماج تیرهای دشمن،نوجوان ،کهن سال و سالخورده در  صف حسین  و سپاه هزاران نفری در صف دشمن.
هنگام ظهر وقت نماز است توقف جنگ از سوی حسین اما دشمنان همچنان در تکاپوی حمله،برخی یاران مامور محافظ نمازگزاران،سعید بن عبدالله حنفی، سپر امام حسین بود، با تیرهای در بدنش آنقدر ایستاد تا نماز حسین تمام شود، امام حسین(ع) با شهادت یاران  به  خیمه گاه بازگشت، امام سجاد(ع) در  بستر بیماری جانشین حسین شد.  وقت خداحافظی از فرزندان ورفتن به سوی دشمن است. کسی که تنها با دشمن می جنگید حسین بود و کسی که زنان و کودکان را تسلی می داد باز هم حسین بود.

و فرزند شیرخواره برای سیراب شدن، لحظه شماری می کرد، دشمن سنگدل اما به طفل شیر خواره بی رحم و  پیکر نیمه جان علی اصغر، باز هم حسین(ع) مرد میدان بود، تا جراحت ها از او شهید بی سر ساخت،حسین رفت و خیمه ها به غارت رفت صدای شیون زنان و کودکان در صحرا پیچیدو  اسب ها بر پیکر ها تاختند.

کاش بودیم آن زمان کاری کنیم، از تو و طفلان تو یاری کنیم،وای بر ما و وای بر ما 

مگر محرم همین سیاه پوشیدن است نه مثل ققنوسی سوختن و نو شدن است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: