پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۲۸۷۸
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳
یک مقام چینی روز پنجشنبه اعلام کرد که با وجود شکست‌های اخیر جهان در تلاش برای کاهش انتشار کربن و اقدام برخی کشورها در استفاده مجدد از نیروگاه‌های زغال‌سنگ به دلیل بحران انرژی، اما چین همچنان برای رسیدن به هدف انتشار صفر کربن متعهد خواهد ماند.

لیو ده چون، یکی از مقامات کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین، در جریان یک کنفرانس رسانه ای گفت: «تحول به منظور انتشار پایین کربن، مثل پیاده روی در پارک نیست.» او همچنین گفت که چین اهداف کربنی خود را در تصویر بزرگ حفاظت از محیط زیست و توسعه اقتصادی و اجتماعی ادغام خواهد کرد.

او گفت که این کشور تحول سبز و کم کربن منابع انرژی خود را بیشتر دنبال خواهد کرد و صنایع خود را برای افزایش بهره وری انرژی ارتقا خواهد داد و نوآوری های فناوری سبز را تحریک خواهد کرد.

به گفته لیو، روز پنج شنبه درست دو سال از تعهد چین برای محدود کردن انتشار کربن تا سال 2030 گذشت و تا سال 2060 هدف رسیدن به کربن صفر تحقق پیدا خواهد کرد.

چین در جولای 2021 یک بازار ملی کربن راه اندازی کرد و تا 14 سپتامبر شاهد گردش تجمعی 195 میلیون تنی سهمیه انتشار کربن به ارزش نزدیک به 8.6 میلیارد یوآن (حدود 1.2 میلیارد دلار آمریکا) بود.

پیشرفت قابل این کشور در پایین آوردن نرخ انتشار کربن نیز در بخش هایی مانند ساخت و ساز و حمل و نقل قابل مشاهده است. چین تا سال 2021 بیش از 2 میلیارد متر مربع پروژه ساختمان سبز در مناطق شهری تکمیل کرد و برای هفت سال متوالی از نظر تولید و فروش وسایل نقلیه انرژی نوین در جهان پیشتاز بوده است.

لیو گفت که این کشور مصرف پاک و کارآمد زغال سنگ را پیشرفته کرده است و رکورد جدیدی در بالابردن ظرفیت نصب شده منابع انرژی تجدیدپذیر در جهان تا 1.1 میلیارد کیلووات ثبت کرده است.

مصرف انرژی به ازای هر واحد تولید ناخالص داخلی همچنان در حال کاهش است، در حالی که نسبت پوشش جنگلی برای جذب انتشار کربن بیشتر در حال افزایش است.

به گفته لیو، چین به دنبال ترویج یک مکانیسم عادلانه و برد-برد برای اداره آب و هوای جهانی بوده و از تلاش‌های کشورهای در حال توسعه برای کاهش کربن حمایت کرده است.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مهدی زالزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: